0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ ۱۰:۵۷:۵۴
کد مطلب:  1124199
مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد؛
تولید برنامه‌های فرهنگی هنری در شبکه‌های تلویزیونی امید و آموزش و شبکه رادیویی نمایش

مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از تولید برنامه های فرهنگی هنری در شبکه های امید ، آمورش و شبکه رادیوی نمایش خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، علی رمضانی با اشاره به فعالیت‌های حوزه فرهنگی هنری ، اظهار کرد:با توجه به ظرفیت  فعالیت های این حوزه که  همه فوق برنامه هستند طبق روال گذشته در حال اجراست و دانش آموزان با توجه به ظرفیت کانون های فرهنگی تربیتی  و با توجه به شرایط کنونی کشوردر 22 انجمن به صورت غیر حضوری در حال فعالیت هستند .

وی افزود: با توجه به مشارکت بیش از 7 میلیون نفر رشته دانش آموز در مسابقات فرهنگی هنری در ایام تعطیلی مدارس که برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا صورت گرفته است، فرصت مناسبی است تا دانش آموزان خود را برای مسابقات استانی و کشوری آماده کنند.

رمضانی با اشاره به مهمترین فعالیت‌ها و برنامه‌های شاخص فرهنگی هنری، تصریح کرد: فعالیت‌های حوزه فرهنگی هنری گستردگی بسیاری دارد و طیف وسیعی از دانش آموزان از اول ابتدایی تا پایه دوازدهم را شامل می‌شود که می‌توانیم به راه‌اندازی پویش «درخانه بمانیم» توسط اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی در فضای مجازی، ایجاد و راه‌اندازی موشنگرافی اردوهای راهیان نور اشاره کرد.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی در ادامه اضافه کرد: ایجاد شبکه همدلی مدرسان اردویی مدیریت بحران سراسر کشور، استفاده از ظرفیت خبرگزاری دانش‌آموزی پانا در اطلاع‌رسانی وآگاه‌سازی دانش‌آموزان و تولید اپلیکشن کانون‌های فرهنگی تربیتی و آموزش مهارت زندگی و کارگاه آموزشی مجازی، ارائه چندین بازی آموزشی، درسی و تفریحی توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

رمضانی با بیان اینکه هماهنگی با شبکه امید تلویزیون برای تولید برنامه با محوریت اوقات فراغت دانش‌آموزان انجام گرفته است، گفت: این هماهنگی ها شامل برنامه‌های (هر روزه) در قالب 45 قسمت، 58 دقیقه‌ای با محتوای اطلاع‌رسانی و سرگرمی،آموزشی، مهارت‌افزایی و فرهنگی هنری در شبکه امید، شبکه رادیویی نمایش جهت تولید برنامه اختصاصی با محوریت نمایش دانش‌آموزی (آموزش نمایش‌های تک نفره همانند نقالی و ...)  و همچنین شبکه آموزش جهت تولید برنامه زنگ پرورشی در قالب برنامه‌های فرهنگی و هنری  است .

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی با اشاره به کتاب و کتاب خوانی، اظهارکرد: در مسابقه کتابخوانی مرحله مدرسه‌ای چهارمین جشنواره دانایی توانایی که با مشارکت بیش از477هزار و 680 دانش‌آموز است و نیز در حال جمع‌آوری آمار دانش‌آموزان راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای هستیم و همچنان این مسابقه با قوت در حال اجراست

به اشتراک بگذارید :