13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۲ ۰۹:۲۰:۰۶
کد مطلب:  1123938
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم خبر داد:
بهره گیری از سامانه های مجازی و نرم افزار های بومی با هدف تداوم روند آموزش دانش آموزان در جهرم

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم گفت: با بهره گیری از سامانه های مجازی و نرم افزار های بومی ، روند فعالیت های آموزشی و پرورشی دانش آموزان جهرم ادامه دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان جهرم، مهدی نیکفر گفت: یکی از مهمترین خواسته های کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت، استفاده از ظرفیت های فضای مجازی در امر آموزش و پرورش است که چندان  مورد توجه واقع نشده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم افزود: بروز شرایط کنونی و تعطیلی مدارس ، ناشی از شیوع کرونا ویروس موجب شد تا اهمیت این موضوع بیش از پیش آشکار و دو چندان شود.

وی گفت: در همین راستا مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جهرم به منظور کاهش صدمات ناشی از تعطیلی مدارس و تاخیر در روند آموزشی و پرورشی به دانش آموزان شهرستان، نسبت به تشکیل کارگروه پیشگیری و مبارزه با کرونا ویروس  اقدام نمود.

نیکفر افزود:بر اساس تصمیم گیری این کارگروه  و به منظور تداوم روند آموزش دانش آموزان،بر لزوم حفظ ارتباط دانش آموزان و معلمین از طریق پیام رسانها با تکیه بر محتوای ارائه شده در شبکه های آموزش و 4 صدا و سیما تاکید شد.

تهیه محتوای درسی توسط دبیران و معلمان در منزل و مدرسه و پیش بینی استودیوی ضبط استاندارد تدریس دبیران و معلمان و رونمایی از نرم افزار فرهیختگان جهرم جهت سهل الوصول شدن منابع دسی و تدریس های استاندارد، از دیگر اقدامات مهم مدیریت آموزش و پرورش جهرم در این زمینه است که نیکفر به آنها اشاره کرد.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان جهرم افزود: علاوه بر این ، استفاده از نرم افزار فارس آموزو سایرسامانه های   در دسترس جهت ارتباط بر خط(آنلاین) دانش آموزان و دبیران و معلمان،در اختیار قرار دادن نرم افزار های آموزشی تدریس و برگزاری آزمون های دروس توسط دبیران به صورت بر خط و استفاده از ظرفیت سامانه همگام جهت برگزاری آزمون های برخط نیز در دستور کار این اداره قرار دارد که به صورت مجدانه در حال پی گیری و اجرا است.

به اشتراک بگذارید :