2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۱۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1123516
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما:
تلاش‌های فعالانه و خلاقانه یکایک همکاران فرهنگی شرایط مطلوبی را برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس رقم زده است‌

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از آمادگی حوزه معاونت آموزش ابتدایی برای در اختیار قرار دادن محتواهای آموزشی تولیدی آموزش و پرورش استان جهت پخش در صدا و سیما خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، شهین جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما ضمن قدردانی از تلاش های فرهنگیان به ویژه آموزگاران به واسطه تداوم امر آموزش در ایام تعطیلی مدارس اظهار داشت:  قطعاً تلاش‌های فعالانه و خلاقانه یکایک همکاران فرهنگی با باور تحقق آموزش در همه زمان‌ها و مکان‌ها و با تأکید بر استفاده از راهبردهای شناختی و فراشناختی، شرایط امنی را در راستای تبدیل دانش‌آموزان به یادگیرندگان مادام‌العمر و تعلیم و تربیت هرچه بهتر فرزندانمان رقم خواهد زد.

وی در همین رابطه افزود: اینک که همکاران عزیز ما برای جبران‌ وقفه آموزشی با صرف وقت بسیار و ایجاد شبکه‌های ارتباطی، حرکت خود را به سوی ارائه آموزش‌های غیرحضوری در قالب فیلم، پادکست و ... متناسب با شرایط مدرسه و دانش‌آموزان و نیز رصد و ارزیابی آموزش‌ها آغاز نموده اند، فرصت را مغتنم شمرده و متواضعانه و خالصانه از تلاش‌های ارزشمند ایشان قدردانی می‌نمایم؛ چرا که با ایجاد نهضت آموزشی در تمامی استان همواره تهدیدها را به فرصت‌های تربیتی و آموزشی تبدیل نموده‌اند و پاداش این اقدامات در نزد خداوند متعال محفوظ خواهد ماند. 

جوانی افزایش توجه به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه را در این ایام مهم دانسته و افزود: توجه به دانش‌آموزان با نیاز ویژه و عزیزانی که به فضای مجازی دسترسی ندارند و نیز القاء روحیه شادی و نشاط و توجه به شرایط روانی دانش‌آموزان با ارائه بازی‌های آپارتمانی و خانگی، برای مدیران و معلمان دلسوزی که مسئولیت آموزش همه جانبه دانش‌آموزان را در محیطی امن برعهده گرفته‌اند امری ضروری و مسلم است. همچنین لازم است فعالیت‌های آموزشی در ایام نوروز بیشتر به صورت سرگرم‌کننده و در قالب داستان ارائه گردد که نمونه‌هایی از آن‌ها در نرم‌افزار کتابخانه‌ی تعاملی «همراه مهربان» فعال می‌باشد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خطاب به آموزگاران و معلمان اظهار داشت: بدانید شما جهادگران آموزشی در صف اول یک حرکت ملی قدم گذاشته‌اید و این حرکت می‌تواند نقطه عطفی برای یک حرکت اثربخش در کشور و استان باشد و همچون گذشته باعث افزایش سرمایه اجتماعی و درخشش نقش آموزش و پرورش در جامعه قرار گیرد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خطاب به اولیاء دانش آموزان بیان داشت: حوزه معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان این اطمینان را به شما می دهد که تمام سعی و تلاش خود را در راستای آموزش هر چه بهتر فرزندان این مرز و بوم به کار بندد و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نورزد. 

وی افزود: در این ارتباط جهت ارتقاء مدیریت خانواده و در راستای تحقق اهداف فرادستی در استفاده مناسب از ابزار رسانه در محیط خانواده همسو با اهداف تعلیم و تربیت و افزایش مشارکت با تأکید بر نقش اولیاء در ایجاد یادگیری مستقل لازم است با برنامه‌ریزی منسجم و منظم جهت بهره مندی فرزندانتان از برنامه‌های آموزشی رسانه ملی ، شبکه ارتباطی مدرسه، تعامل دوجانبه با معلم، استفاده از اپ نرم افزار «همراه مهربان»، سامانه‌ی ای آر پی(erp.isfedu.ir) و سایر کانال‌های ارتباطی، بستر مناسبی را جهت آموزش عزیزانمان در محیطی امن مهیا سازیم.

جوانی اضافه کرد: نرم‌افزار همراه مهربان با ۴۰۰ کتاب داستان، زندگی نامه دانشمندان بزرگ، بازی‌های آموزشی، انیمیشن‌های مهارت‌های زندگی و پیام‌های پیشگیری از انتشار کرونا و محتواهای تولید شده آموزشی می‌باشد و جهت تهیه نرم‌افزار مذکور اولیا محترم می‌توانند با شماره 2-37108221 تماس حاصل نمایند. همچنین انتظار می‌رود با القاء حس مسئولیت‌ پذیری و خود تنظیمی و کمک به فهم عواقب و فواید هیجانات مثبت و منفی در زمینه یادگیری مستقل فرزندتان گام برداشته و بر روند آموزش آنان نظارت نمایید.

شایان ذکر است می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با معاونت آموزشی ادارات مناطق و نواحی تماس حاصل نمایید و از طریق شماره پیامک 30007002228811 ما را از پیشنهادات و نقطه نظرات سازنده خود بهره‌مند سازید.

به اشتراک بگذارید :