3 ذیقعده 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۱۲:۲۷:۵۷
کد مطلب:  1122900
از سوی مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت:
تشریح برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا در آستانه 22 اسفندماه

همزمان با فرارسیدن 22 اسفندماه، مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا را تشریح کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا رزاقی درگفتگو با خبرنگار این مرکز با اشاره به شرایط پیش‌آمده و اعمال محدویت‌ها به واسطه شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در شرایطی که مدارس تعطیل و برگزاری هرگونه جلسه، یادواره و.... ممنوع است این اداره کل در تلاش است روز 22 اسفندماه را که به نام شهدا مزین شده است از طریق فضای مجازی گرامی بدارد.

وی افزود: در راستای نهادینه کردن فرهنگ شهادت و ایثارگری در جامعه برنامه‌های متنوعی در طول سال از طریق این اداره کل تهیه و اجرا شده است اما در این روزها امکان برپایی یادواره‌ها و برنامه‌هایی از این قبیل وجود ندارد.

رزاقی ادامه داد: الگوسازی شهدا برای نسل حاضر از استراتژی‌های اصلی آموزش و پرورش است لذا اداره‌کل شاهد و ایثار گر وزارت آموزش و پرورش اقداماتی را دراین زمینه انجام داده است .

وی افزود: دیدار با خانواده‌های شهدا، تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های آنها، اجرای طرح سرگذشت پژوهی شهدا و برگزاری یادواره‌ها از جمله برنامه‌هایی بود که در سال جاری انجام شد.

مدیرکل شاهد و ایثارگران خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره‌ها از جمله برگزاری یادواره لاله‌های روشن که مرحله استانی برگزارشد و مرحله کشوری نیز برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: در این برنامه که با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی در40 هزار مدرسه سراسر کشور برگزار شد یاد و خاطره 40 هزار شهید فرهنگی و دانش آموز گرامی داشته شد و برنامه‌های معنوی خوبی اجرا شد.

رزاقی گفت: تدوین و انتشار نشریه الکترونیک با موضوع سرگذشت شهدای فرهنگی و دانش آموز، مدارس بمباران شده در جنگ تحمیلی و همچنین تهیه تراکت پوسترکلیپ با موضوع شهید و شهادت از دیگر برنامه‌های گرامیداشت شهدا است.

گفتنی است؛ براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، 22 اسفند ماه به عنوان روز گرامیداشت شهدا در تقویم نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :