19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۱۱:۲۸:۲۳
کد مطلب:  1122673
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان:
آموزش دانش‌آموزان متوقف ‌نمی‌شود

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: علی‌رغم تعطیلی مدارس، آموزش از طریق شبکه تلویزیونی و فضای مجازی در حال انجام است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، داوود بهرامی معاون آموزش متوسطه استان زنجان، با بیان اینکه آموزش توقف‌پذیر نیست، اظهار کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده و تعطیلی مدارس، به دنبال آن هستیم که جریان آموزش با برنامه‌ریزی متوقف نشود که در این راستا کمیته آموزش مکمل به‌صورت روزانه در استان برگزار و برنامه‌ آموزش روزهای آتی تدوین و گزارش اقدامات انجام‌ شده ارائه می‌شود.

این مسئول ادامه داد: در سطح متوسطه و رشته‌های نظری، تمهیداتی در راستای حضور دبیران در اداره‌کل و آموزش و تدریس دروس به صورت تصویری برای دانش‌آموزان مطرح شده است. همچنین نیازسنجی دروسی که علاوه‌ بر تولید محتوایی، نیازمند آموزش الکترونیکی و فیلم آموزشی است نیز در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه بانک اطلاعات سئوالات امتحانی برای آشنایی دانش‌آموزان با محتوا و عناوین سئوالات آموزشی تدوین شده است، افزود: همه محتواهای تولید شده در پورتال اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان و از طریق فضای مجازی در دسترس دانش‌آموزان قرار دارد.

بهرامی با اشاره به آموزش‌های ارائه‌ شده توسط شبکه‌های تلویزیونی، تصریح کرد: علاوه‌ بر آموزش‌های ارائه‌ شده توسط شبکه آموزش از ۱۷ اسفند نیز شبکه چهار، ارائه آموزش به دانش‌آموزان را آغاز کرده است و پیش‌بینی شده که این آموزش‌ها تا پایان سال‌تحصیلی ادامه پیدا کند.

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، از شکل‌گیری آموزش آنلاین، آفلاین و تعاملی در برخی مدارس استان با محوریت مدیران و معلمان خبر داد و یادآور شد: استفاده از ظرفیت روزهای پنج‌شنبه و ساعات هشتم در برنامه هفتگی مدارس، راهکارهای عملیاتی برای جبران عقب‌ماندگی دروس بعد از عادی شدن شرایط  و شروع به کار آموزشی مدارس است که با استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان مدارس با راهبری مدیران مدارس در اجرای برنامه‌های آموزشی مکمل، می‌توان همکاری و مشارکت لازم را در این زمینه در سطح مدارس تقویت کرد.

به اشتراک بگذارید :