20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۳۸:۰۹
کد مطلب:  5ikMWZas
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان
برگزاری پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت فرهنگیان استان خوزستان همزمان با عید مبعث

پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت فرهنگیان استان خوزستان همزمان با مبعث مبارک و فرخنده پیامبر رحمت و عدالت حضرت محمد(ص) پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه 1395 به میزبانی ناحیه یک اهواز در مدارس شاهد عفاف و رضوان برگزار می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان ‌ خوزستان معاون پرورشی وفرهنگی این اداره کل گفت: پنجمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت فرهنگیان استان خوزستان همزمان با مبعث مبارک و فرخنده پیامبر رحمت و عدالت حضرت محمد(ص) پنج‌شنبه 16 اردیبهشت‌ماه 1395 به میزبانی ناحیه یک اهواز در مدارس شاهد عفاف و رضوان برگزار می‌شود.

مهدی رفیعی دهکردی  با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت تحقیق، حفظ 10 جزء قرآن کریم، نهج‌البلاغه و الگوی تدریس برتر احکام به رقابت می‌پردازند، افزود: 150شرکت‌کننده در مسابقات قرآن فرهنگیان حضور خواهند داشت و از این تعداد به تفکیک حضور شامل 73 شرکت‌کننده آقا و 77 شرکت‌کننده خانم است که عملکرد آنها توسط 16 داور قضاوت می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی استان خوزستان عنوان کرد: داوری مسابقات در رشته حفظ قرآن کریم بر عهده مهدی دغاغله، بخش لحن قاسم بستانی، بخش وقف و ابتدا جاسم حسینی‌زاده، بخش تجوید قاسم مقدمی بخش صوت و حسن حفظ فؤاد نعیماوی خواهد بود.

همچنین داوری بخش بانوان در رشته حفظ از سوی سیده خلود موسوی بخش تجوید، صدیقه لویمی‌اصل بخش وقف و ابتدا، منظر نویدی بخش لحن، نادیان داودی بخش صوت و زهرا عساکره بخش حسن حفظ انجام می‌شود.

وی گفت: در رشته نهج‌البلاغه محمدجواد فاضلی‌نیا و نصرت رحمتی، در رشته الگوی تدریس احکام حجج‌الاسلام عبدالحسین بهاالدین عاملی و سعید شعاعی‌مفرد و فرخنده لطفی‌فروشانی و سهیلا شریفی نیز دیگر داوران این مسابقات می باشند.

رفیعی بیان کرد: همه سعی ما بر آن است که اختتامیه مسابقات در پایان همان روز برگزاری مسابقات برگزار شود و ضمن معرفی برترین‌ها به نفرات اول تا سوم هدایایی اهدا شود.

معاون پرورشی و فرهنگی استان خوزستان عنوان کرد: نفرات اول هر رشته به تفکیک جنسیت در مسابقات قرآن فرهنگیان کشور شرکت خواهند داشت. همچنین بر اساس تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و سازمان اوقاف و امور خیریه نفر اول کشوری دو رشته قرائت تحقیق و حفظ 10 جزء مستقیم به مسابقات کشوری اوقاف راه خواهد یافت و همچنین نفرات اول تا سوم این دو رشته در مرحله استانی مستقیم در فینال مسابقات استانی اوقاف سال‌ آینده شرکت خواهند داشت.

به اشتراک بگذارید :