2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ ۲۱:۵۷:۰۰
کد مطلب:  1120249
با حضور مدیرکل و شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد؛
جلسه ویدئوکنفرانس مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان

گردهمایی مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در نوزدهمین روز از اسفندماه ۱۳۹۸، گردهمایی مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان اصفهان با حضور مدیرکل و اعضای شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مهم ترین مباحث مطروحه توسط معاونین اداره کل در این نشست به شرح زیر است؛

ناظم‌زاده معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: در این شرایط خاص، آموزش مجازی باید جدی گرفته شود و حمایت لازم برای اجرای هر چه بهتر آن در تمامی مدارس صورت پذیرد؛ خلاقیت ها و ابتکارات صورت پذیرفته در امر آموزش مجازی بسیار قابل تحسین و تقدیر است.

زمان شروع امتحانات پایان سال، ششم خرداد ماه ۹۹ و بعد از ایام عید سعید فطر در نظر گرفته شده است اما در صورت ایجاد تغییر در این برنامه، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

فرآیند انتخاب و انتصاب مدیران همانند سنوات قبل برگزار خواهد شد با این تفاوت که این فرآیند به حوزه معاونت پشتیبانی و اداره امور اداری سپرده شده است.

میرپور معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: هدف از اجرای امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری رفع تبعیض و برقراری عدالت میان کارکنان دولت است و مطالبات همکاران در این زمینه به وزارت متبوع منعکس خواهد شد.

زمان و روش اجرای فرآیند ضدعفونی نمودن مدارس پس از نشست با نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت، از طریق برگزاری ویدئوکنفرانس به اطلاع ادارات و مدارس قرار خواهد رسید.

جوانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: تداوم آموزش به صورت مجازی و رصد و ارزیابی آن زمان زیادی را می طلبد که تلاش های همکاران در این زمینه جای تقدیر دارد اما از سوی دیگر باید شرایطی فراهم شود تا در اسرع وقت، تمامی مدارس امکان ایجاد مقدمات آموزش مجازی را داشته باشند.

کتابخانه تعاملی که سال گذشته در آموزش و پرورش استان اصفهان ایجاد شد و نرم افزار مربوط به آن، کمک شایانی را در زمینه دسترسی به محتواهای آموزشی می‌نماید.

دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و دانش‌آموزان با اختلالات یادگیری باید بیشتر مورد توجه قرار گرفته و مکمل های آموزشی برای آن ها در نظر گرفته شود‌.

اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: امور تربیتی و پرورشی با هدف ایجاد آرامش و انگیزه برای دانش‌آموزان و با شعار "آگاهانه یاریگر هم باشیم" پیگیری می شود که هدف از اجرای آن افزایش سلامت روان، کنترل احساسات، مدیریت استرس و تاب‌آوری اجتماعی است.

مشاوران در مرکز مشاوره آموزش و پرورش استان آماده ارائه مشاوره های لازم و خاص در این ایام هستند که این امر باید در هسته ها و مراکز مشاوره نواحی و مناطق استان نیز جریان داشته باشد.

 تصمیم گیری در خصوص زمان ادامه فرآیند برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز به سال آینده موکول گردید.

رییسی معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: ستاد کشوری مدیریت کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تشکیل و تصمیمات لازم در این خصوص اخذ گردید که بخشنامه های ارسالی به نواحی و مناطق ماحصل مصوبات این کمیته است.

مدرسه حلقه اتصال آموزش و پرورش با جامعه است که این اتصال و ارتباط هیچگاه نباید قطع شود و حتی آموزش های پیشگیرانه و بهداشتی نیز باید از طریق مدارس در اختیار دانش‌آموزان و خانواده ها قرار گیرد.

قبل از بازگشایی مجدد مدارس، فضای محیطی و فیزیکی تمامی مدارس استان مجددا به طور کامل ضدعفونی خواهد شد.

باید به گونه ای عمل شود تا آموزش های لازم برای جلوگیری از رکود و کم تحرکی دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس در اختیار آن ها قرار گیرد و طرح سفیران سلامت نیز در این ایام تداوم خواهد یافت.

سخایی معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان: فرآیند تولید محتوای آموزشی ویژه تمامی دوره های تحصیلی در روزهای اخیر با توجه به امکانات و ظرفیت های مطلوب استان سرعت بیشتری یافته است و این محتواها در کوتاه ترین زمان در دسترس دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

دوره آموزشی با هدف افزایش آگاهی نسبت به راه‌های پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ویژه فرهنگیان در روزهای اخیر برگزار شده و همچنین دوره دیگری تحت عنوان "بهداشت عمومی اماکن و مدارس" ویژه مدیران، معاونین و کادر مدرسه برگزار خواهد شد.

هم چنین محمودی رییس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در این برنامه اظهار داشت حضور کادر اجرایی در مدارس در ایام تعطیلی الزامی است و این مساله توسط سامانه نظارت مورد کنترل قرار می‌گیرد و مدیران محترم مدارس موظفند نسبت به تکمیل فرم مربوطه در سامانه نظارت اقدام نمایند. وی افزود: وضعیت آموزش مجازی در مدارس استان نیز همه روزه مورد نظارت و کنترل قرار خواهد گرفت.

 

به اشتراک بگذارید :