2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ ۲۱:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1119369
مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان:
باید تلاش کنیم تا سرمایه عظیم اجتماعی که حاصل سال‌ها تلاش فرهنگیان است را در جامعه حفظ و تقویت نماییم

اعتدادی:خط مقدم نظام تعلیم و تربیت معلمان هستند و مطالبات همکاران عزیز از طریق مسئولین استان و وزارت متبوع پیگیری خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در نوزدهمین روز از اسفندماه ۱۳۹۸، اعتدادی مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در گردهمایی مدیران و روسای نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان که با حضور شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش و از طریق ویدئوکنفرانس برگزار شد، ضمن گرامی داشت ایام فرخنده ماه رجب و تبریک میلاد حضرت علی علیه السلام در سخنانی بیان داشت: روزهای بسیار مهم و حساسی را پشت سرگذاشتیم و روزهای مهمی را هم در پیش داریم اما آنچه که اهمیت دارد این است که بتوانیم سرمایه اجتماعی عظیمی که حاصل سال ها تلاش فرهنگیان است در میان خانواده ها و در جامعه افزایش دهیم؛ به همین منظور لازم است معلمان و فرهنگیان در طول این مدت با ابتکاراتی که به خرج می دهند بتوانند این سرمایه عظیم را حفظ و تقویت کنند.

اعتدای ضمن قدردانی از تلاش های پزشکان و پرستاران به ویژه در مدت اخیر بیان داشت: شیوع بیماری کرونا سبب ایجاد مشقت و نگرانی در جامعه گردید اما از سوی دیگر ضرورت های بهداشتی و سلامت را در جامعه نشان داد و ارزش تلاش های جامعه پزشکان و پرستاران را بیش از پیش به نمایش گذاشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با تقدیر از زحمات مدیران و پرسنل مدارس و فرهنگیان استان به ویژه در مدت اخیر، به اهمیت پیگیری امور درسی در فضای مجازی و آموزش از راه دور اشاره داشته و افزود: با توجه به گزارش هایی که دریافت داشته ایم بسیاری از مدارس ما ابتکارات بسیار مطلوبی را به کار بسته و برنامه های درسی دانش‌آموزان را مطابق برنامه درسی هفتگی بدون توقف ادامه دادند و این سبب شده تا جریان آموزش حتی لحظه ای تعطیل نشود که تلاش های فرهنگیان ارجمند و معلمان دلسوز و فداکار در این ایام بسیار جای قدردانی و سپاس دارد.

اعتدادی در همین رابطه اضافه نمود: تاکید ما بر این است تا زمانی که تعطیلی مدارس ادامه دارد، روند آموزشی متوقف نشده و جریان یابد؛ چرا که مسئولیت ما در حوزه آموزش کم نشده و تنها شکل اجرایی آن تغییر یافته است و انتظار می رود فرآیند آموزشی طبق برنامه پیش رود و همکاران ما صرفا منتظر شبکه ملی آموزش نباشند؛ همچنین باید شرایطی فراهم گردد که همکاران فرهنگی که مایل به حضور در مدارس و استفاده از ظرفیت های آموزش مجازی در مدرسه هستند، امکان بهره گرفتن از این ظرفیت ها را داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت حفظ سرمایه اجتماعی ایجاد شده توسط فرهنگیان در جامعه اشاره داشته و اظهار داشت: اگر به دنبال افزایش سرمایه اجتماعی هستیم باید در همین شرایط نیز از طریق فضای مجازی طوری عمل کنیم که خانواده ها حضور معلمان را در خانه حس نموده و بدانند که ما در همه حال پیگیر امر تعلیم و تربیت فرزندانشان هستیم.

وی پیگیری امور پرورشی، تربیت بدنی و سلامت را نیز در این ایام ضروری دانسته و افزود: حضور چندین روزه دانش‌آموزان در منزل و دوری از فضای مدرسه شاید باعث ایجاد مشکلاتی شود لکن باید از طریق بهره بردن از ظرفیت مشاورین تحصیلی، ارتباطات با دانش‌آموزان با رویکرد شاد زیستن تقویت شده و مانع بروز مشکلات احتمالی شود. همچنین تداوم اجرای امور تربیت بدنی و طرح سفیران سلامت نیز در همین ایام می تواند به آموزش های پیشگیرانه کمک نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با اشاره به موضوع صدور احکام جدید فرهنگیان اظهار داشت: دولت در جهت برقراری عدالت و رفع تبعیض بین کارکنان، با افزایش ۵۰ درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کرد. در خلال اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری برخی از دستگاه ها از تمام یا بخشی از این امتیازات استفاده کرده بودند؛ لذا در این مرحله یا افزایشی نداشته و یا افزایش کمتری به نسبت دیگران خواهند داشت ولی همه کارکنان دولت در دریافت ۵۰ درصد امتیازات فصل دهم قانون در شرایط یکسانی قرار می گیرند.

وی در همین رابطه افزود: آنچه بین دریافتی نیروهای آموزشی( معلمان) و سایر کارکنان دولت فاصله ایجاد کرده ، فوق العاده ویژه است که شامل کارکنان دولت شده ولی فعلا به معلمان پرداخت نمی شود. وزارت متبوع با جدیت برخورداری معلمان از این امتیاز را پیگیری می کند و مسئولین استان هم وظیفه خود می دانند که برای احقاق حقوق فرهنگیان تمام تلاش خود را بنمایند و قطعا منعکس کننده مطالبات و نظرات همکارانمان که در خط مقدم نظام تعلیم و تربیت هستند به وزارت آموزش و پرورش بوده و خواهیم بود.

به اشتراک بگذارید :