13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۹ ۱۰:۴۰:۰۵
کد مطلب:  1119265
رئیس اداره قرآن.عترت ونماز اداره کل آموزش وپرورش فارس خبر داد:
جشن تکلیف ۶ هزار دانش‌آموز مکلف دختر مدارس ابتدایی شیرازی در بهمن ماه 98 برگزار شد

رئیس اداره قرآن.عترت ونماز اداره کل آموزش وپرورش فارس گفت: 6 هزار دانش آموز دختر مکلف شیرازی ، همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) آغاز سن تکلیف خود را در حرم مطهر شاهچراغ (ع) جشن گرفتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، صدراله زین العبادی از برگزاری جشن تکلیف ۶ هزار دانش‌آموز مکلف دختر مدارس ابتدایی نواحی چهارگانه شیراز در حرم مطهر شاهچراغ (ع)خبر داد و گفت: این مراسم با هدف توسعه وتعمیق فرهنگ اقامه نماز،قرآن وعترتو با عنوان جشن‌های «کبوترانه» از سالروز ولادت حضرت زهرا(س) به صورت متمرکز انجام شد.

رئیس اداره قرآن.عترت ونماز اداره کل آموزش وپرورش فارس فارس با بیان اینکه این مراسم از26بهمن ماه 98 و همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) با عنوان جشن‌های «کبوترانه» به صورت متمرکز انجام شد، گفت: در قالب این مراسم و به صورت روزانه  800 دانش آموز دختر مکلف از نواحی چهارگانه شیراز حضور داشتند که در مجموع  بالغ بر6 هزار دانش آموز به صورت منسجم در این مراسم معنوی شرکت کردند.

وی افزود: در این مراسم علاوه بر قرائت قرآن ، برنامه  متنوعی همچون اجرای تئاتر عروسکی توسط یکی از روحانیان اعزامی از قم ، برگزاری مسابقات فرهنگی ،جمع‌خوانی آیات وحی و اقامه نماز شکر توسط دانش آموزان مکلف انجام شد.  

زین العبادی گفت:علاوه بر این ،معاونت فرهنگی آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) نیز نسبت به برگزاری جلسات  مشاوره خانواده ویژه والدین دانش‌آموزان همزمان با اجرای این جشن‌ها اقدام نمود که در هر برنامه قریب ۴۰۰ نفر از والدین دانش‌آموزان از مشاوره‌های تخصصی در باب تربیت فرزندان و مباحث خانواده بهره‌مند شدند.

به اشتراک بگذارید :