25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۲:۰۳:۴۶
کد مطلب:  KTLc7zBC
معاون پارلمانی ریاست جمهوری :
روز معلم، روز بشریت و همه ملت ایران است

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت : روز معلم نه روز صنف خاص و اشخاص ویژه ، بلکه روز بشریت و همه ملت ایران و روز آینده روشن ایرانیان و فرزندان این مرز و بوم اسلامی است .

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از پانا، حجت الاسلام مجید انصاری در مراسم بزرگداشت و تکریم مقام معلم در تالار باغ زندگی شهرستان اسلامشهر ضمن تجلیل از مقام شامخ معلم اظهارکرد : حضور در جمع کسانی که شغل پیامبر را دارند با حضور در هیچ جمع دیگری قابل مقایسه نیست، زنان و مردان بلند همتی که دور از غوغای زندگی ماشینی و جاذبه های دنیوی شغل پیامبران خدا را برای خود برگزیدند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت روز بزرگداشت مقام معلم افزود : روز معلم نه روز صنف خاص و اشخاص ویژه ،بلکه روز بشریت و همه ملت ایران و روز آینده روشن ایرانیان و فرزندان این مرز و بوم است.

وی تدوین آینده هر کشوری را تنها از مجرای اندیشه بلند و همت معلمان آن جامعه دانست و افزود: اخلاق، غیرت و دانش افراد یک جامعه از چشمه زلال آموزگاران سیراب می شود.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به نقش معلمان و فرهنگیان در پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد:معلمان هم قبل و هم بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پیشتاز بودند و ظرفیت آموزش و پرورش آنقدر بزرگ بوده که حتی قبل از انقلاب علی رغم مفاسد و مشکلاتی که وجود داشت جامعه فرهنگی ما از آن آسیب ها مصون ماند و آنجایی که نیازمند بودیم ،جامعه فرهنگیان و آموزش و پرورش کمک حال انقلاب اسلامی شدند.

وی افزود: آنجایی که رئیس جمهور نیاز داشتیم آموزش و پرورش شهید رجایی را تقدیم کرد و آنجایی که برای اداره کشور نیازمند نخست وزیر بودیم شهید باهنر از آموزش و پرورش تقدیم شد و شهید چمران نیزدر عرصه دفاع مقدس از آموزش و پرورش یاری رساند.

معاون رئیس جمهور در امور مجلس با اشاره به نقش معلمان در انتخابات هفتم اسفند یادآور شد: از اولین انتخابات یعنی همه پرسی برای نظام تا این انتخابات اخیر نیروی اصلی امانتدار صندوق ها همین معلمان بودند و مدارس ما همواره امانتدار صندوق آرای مردم بوده است.

وی افزود: علی رغم مسائل و مشکلات معیشتی معلمان منزلت معلمان در کشور ما بی نظیر است و دکتر روحانی بارها در مورد معیشت و منزلت معلمان در جلسات مختلف دولت تأکید ویژه ای داشتند.

حجت الاسلام انصاری با اشاره به مشکلات مالی دولت گفت:مشکلات مالی دولت و مشکلات اقتصادی دولت و مدیریت منابع و مصارف کشور در سال 94دشوارترین سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را داشته و تأمین بودجه کشور که بیش از 80 درصد آن به خاطر ساختار بیمار اقتصادی در دهه های گذشته بودجه جاری کشور را شامل می شد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت : کاهش شدید صادرات و سقوط آزاد قیمت نفت از 110 دلار به زیر 30 دلار در سال 94، کاهش درآمدهای مالیاتی و غیره جزو مشکلات دولت بود و لیکن علی رغم این همه کاستی ها به دستور رئیس جمهور و همت آموزش و پرورش سال گذشته و ماه اول سال 95 درحوزه آموزش و پرورش کسری نداشتیم و پرداخت آموزش و پرورش بیش از 107 درصد بوده و بیشتر مطالبات معلمان تسویه شده و طرح رتبه بندی معلمان نیزاجرایی می شود.

 وی در ادامه افزود:بودجه آموزش و پرورش را بودجه جاری نمی دانیم و معتقدیم اگر قرار باشد بودجه ای را به عنوان بودجه عمرانی اطلاق کنیم، بهترین آن همین بودجه مربوط به آموزش فرزندان کشور است.

 حجت الاسلام انصاری با اشاره به لزوم تحول در نظام آموزشی خاطرنشان کرد:بایدتحولی در نظام آموزشی کشور ایجاد شود و امکان استفاده از خرد جمعی آموزگاران فراهم شود و کتب فشرده و کوچک شود و در خدمت بدنه آموزش و پرورش قرار گیرد.

 وی واسپاری آموزش و پرورش و مدارس به خود فرهنگیان و خیرین در حوزه آموزش را جزو برنامه های مهم در آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: در برنامه ششم توسعه نیز تمهیدات بیشتری برای ارتقای منزلت آموزگاران در نظر گرفته شده است.

 معاون پارلمانی رئیس جمهور درادامه سخنان خود از معلمان، آموزگاران به خاطر نقش ویژه ای که در حماسه 7 اسفند آفریدند ،تشکر کرد .

گفتني است؛  در این مراسم معاون پارلمانی رئیس جمهور،امام جمعه و فرماندار اسلامشهر و روسای آموزش وپرورش شهرستانهای اسلامشهر و چهاردانگه از جمعی از پیشکسوتان و معلمین نمونه شهرستانهای اسلامشهر و چهاردانگه  تجلیل بعمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :