20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۷ ۱۰:۴۶:۳۵
کد مطلب:  1116994
نقش فعال دبیران شهرستان‌های استان تهران در تدریس‌های شبکه آموزش

در پی تعطیلی مدارس سراسر کشور با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، دبیران شهرستان های استان تهران جهت تحقق شعار آموزش تعطیل نیست، در شبکه آموزش تدریس می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه شهرستان‌های استان تهران گفت: در راستای جلوگیری ازعقب ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان در این برهه از زمان وهمچنین کم کردن دغدغه‌های معلمان ، دانش آموزان و اولیا آنها نسبت به امر مهم آموزش و یادگیری، دبیران توانمند استان با هماهنگی اداره تکنولوژی و گروههای آموزشی متوسطه جهت تدریس در شبکه آموزش معرفی شدند.

وی همچنین به لزوم استفاده از رسانه‌های ملی جهت آموزش نسل آینده و آموزش با کیفیت آنها در این شرایط ، به نقش پررنگ دبیران این استان در تدریس دروس مختلف در شبکه آموزش اشاره و بیان کرد: دبیران توانمند و دلسوز استان با ارائه شیوه‌های نوین آموزشی و تدریس مطابق با اهداف کتب درسی به یاری دانش‌آموزان سراسر کشور می‌پردازند.

شفیع‌پور در ادامه بیان کرد که پخش زنده تدریس دبیران از 10 اسفند شروع شده است و تاکنون 14 نفر از دبیران برجسته استان در دروس و پایه‌های مختلف دوره اول و دوم متوسطه تدریس نموده‌اند.

وی همچنین اعلام کرد: پخش تدریس‌ها از شبکه آموزش علاوه بر دانش‌آموزان برای دبیران کشورهم موثر خواهد بود چرا که دبیران با مقایسه تدریس خود با این تدریس‌ها، به ارزیابی شیوه‌های تدریس خود می‌پردازند و در صورت نیاز در آنها بازنگری خواهند کرد و نوعی درس پژوهی بین دبیران صورت می گیرد، همچنین بازخوردهای تدریس های انجام شده توسط دبیران سراسر کشور باعث بهتر شدن روند تدریس‌ها در شبکه آموزش خواهد شد و ما روز به روز شاهد تدریس های جذابتری ازاین شبکه خواهیم بود.

این مقام مسول گفت: دبیران می‌توانند از این تدریس‌ها در سالهای آتی به عنوان منابع آموزشی درجهت تدریس به صورت کلاس‌های معکوس استفاده کنند.

شایان ذکر است فیلم‌های تدریس شده در آرشیو سایت شبکه آموزش موجود هست و دانش‌آموزان می‌توانند با مراجعه به آن سایت از آنها استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :