13 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۱:۱۶:۱۹
کد مطلب:  gMCcvUeV
جشن سپاس معلم در دبیرستان شاهد شهید جهانی انزلی

معاون پژوهشي اداره كل آموزش و پرورش گيلان در مراسم سپاس معلم در دبيرستان شاهد پسران انزلي به نقش محوري معلمان در جامعه اشاره و اظهار كرد: معلم، محرم اسرار دانش آموز بوده و در نظام جمهوري اسلامي از ارزش و اعتبار ويژه اي برخوردار است.

مهدي امجدي در این مراسم معلم  را امانت دار اولياء دانش آموزان دانست و افزود: دانش آموزان بايد قدردان معلمان خود بوده و او را مانند پدر و مادر امين خود بدانند.
وي با تاكيد بر ارتباط بيشتر اولياء و مربيان در مدارس تصريح كرد: معلم و اولياء ، به عنوان دوبال پرواز دانش آموز هستند و قوي تربودن اين بال ها در رشد و ترقي دانش آموز نيز تاثير بسزايي دارد.
امجدي يادآور شد: انتظار مي رود مسئولان در راستاي كاهش دغدغه هاي معلمان و رفع مشكلات اين قشر زحمت كش فرهنگي همت مضاعفي داشته باشند.


رئيس اداره آموزش و پرورش شهرستان انزلي نيز در ادامه با اشاره به اينكه بنيانگذار انقلاب اسلامي معلمي را شغل انبياء دانسته اند، اظهاركرد: معلم با مغزهاي متفكر جامعه سر و كار داشته و بايد شان و منزلتش حفظ شود.

وي با اشاره به وجود 40گروه پيشتازان و فرزانگان در مدارس شهرستان انزلي بيان كرد: 20نفر خبرنگار دانش آموزي نيز در خبرگزاري پانا، آموزش هاي لازم را كسب و به عنوان سفيران آينده اطلاع رساني درخدمت جامعه رسانه خواهند بود
در اين مراسم به پاس گراميداشت ياد و خاطره پنج شهيد معلم شهرستان انزلي ( شهيدان حيدري زارع، فرامرزي، معاني جو، قيصرآبادي و خدادادي ) در محوطه دبيرستان شهيد جهاني، پنج نهال كاشته شد.

شهرستان بندرانزلي نزدیک به 19 هزار دانش آموز دارد.

به اشتراک بگذارید :