2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۱:۱۵:۰۴
کد مطلب:  unmubprD
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
تفاهم نامه همکاری مشترک صدا و سیما و معاونت سواد آموزی

معاون سواداموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری نشست با مدیر شبکه تهران سیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره موزه سینمای ایران و دبیر سی و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و تفاهم نامه همکاری های مشترک خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه  حوزه تصویر و سینما نقش و تاثیر محوری بر تمام بخشهای زندگی عموم مردم دارد، اظهارداشت: در خصوص اطلاع رسانی ، تبلیغ و ترویج و پوشش فعالیت های سوادآموزی در استان گام های مثبتی برداشته شده است و نیازمند تلاش های بیشتری است .

وی افزود : با این نگاه که نتیجه قطعی تاثیررسانه های تصویری در حوزه های مختلف به اثبات رسیده است. بسیاری از گرایش ها ،خواست ها و راهبردهای اجتماعی سیاسی فرهنگی و تاریخی امروز از طریق رسانه ها اعمال می شود . امروزه فیلم و سینما جزء جدایی ناپذیری از زندگی آدمی است و به عبارتی بشر را  به خود وابسته کرده است.

شهریاری با تاکید بر اینکه سینما و تلویزیون به عنوان یکی از مهمترین وسایل ارتباط جمعی در زندگی روزمره افراد نقشی به سزا دارد تصریح کرد : داد وستد های اجتماعی ،ساختار زندگی انسانها ، چگونگی برقراری ارتباطات درون گروهی و برون گروهی و حتی اندیشه ی هر فرد برای چگونه زیستن از حوزه هایی است می تواند  رسانه بر آن تاثیری غیر قابل انکار ایفا می کند .

این مقام مسئول ادامه داد : بی‌شک صدا وسیما در عرصه ی فعالیتهای سوادآموزی می تواند نیز نقش موثری ایفا نماید به همین منظور در راستای اجرایی تر شدن تفاهم نامه همکاری مشترک با صدا و سیمای جمهوری اسلامی ، برای نخستین بار در استان تعامل و همکاری معاونت سوادآموزی با شبکه پنج ، تهران و رسانه های تصویری شکل می گیرد .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت :  در همین راستا  پس از برگزاری جلسات پیوسته ،تصمیمات مطلوبی در جهت تولید ، پخش ، اطلاع رسانی ، تبلیغ و ترویج فعالیت های سوادآموزی ، برگزاری جشنواره ها و کمپین های اجتماعی و ... اتخاذ شد  .

 وی در خاتمه با اشاره به اینکه  ایجاد روند مثبت در رسیدن به اهداف سوادآموزی منوط به همکاری همه ادارات، نهادها و سازمان ها و فراهم کردن زمینه مشارکت عمومی در برنامه‌ها و طرح‌های سوادآموزی است ،  اظهار داشت : امیدواریم با بسترهای ارتباطی ایجاد شده  شرکای اجتماعی سوادآموزی در استان ،معاونت سوادآموزی را در انجام رسالت خطیر خود بیش از پیش یاری کنند.

لازم به ذکر است که مستند تلویزیونی مدرسه ای به وسعت ایران با هدف معرفی چهره های موفق سوادآموزی شهرستان های استان تهران، ازشبکه پنج سیما و همچنین در حوزه برنامه های رادیویی نیز برنامه ذره بین در شبکه رادیویی تهران با حضور معاون سوادآموزی شهرستان های تهران پخش گردید.

 

به اشتراک بگذارید :