19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۱۱:۵۹:۰۹
کد مطلب:  1115358
وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک ویدئوکنفرانسی شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش با مدیران کل استان‌ها:
سیاست ما این است‌که  جریان آموزش متوقف نشود/فرآیند آموزش با جدیت از طریق فضای مجازی استمرار یابد

گردهمایی مشترک ویدئوکنفرانسی شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش با مدیران کل استان‌ها به ریاست دکتر محسن حاجی میرزایی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش زنجان، در ابتدای جلسه حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش ضمن تقدیم سلام به همکاران و مدیران کل استان‌ها، ولادت امام جواد الائمه (ع) را تبریک گفت.

حاجی میرزایی با اشاره به این‌که روزهای حساسی را می‌گذرانیم گفت بلایا بخشی از زندگی و واقعیت جهان هستی است و چه بسا حسی که در چنین مواقعی ایجاد می‌شود نوعی ابزار حمایت کننده است و حتی بسیاری از علوم و ازجمله تحولاتی که در دانش پزشکی ایجاد شد همه در پی این بلایا بود.

مقام عالی وزارت همچنین گفت: تسلط نسبی بشر امروز بر طبیعت هم حاصل همین بلایا بوده است و ما به مدد همین حوادث، دانش و آگاهی های خود را توسعه دادیم و همین پدیده کرونا به ما نشان داد چه اندازه کاستی هایی در سیستم بهداشت و درمان ما وجود دارد و به چه نکاتی باید بیشتر توجه کنیم و چه بخش هایی نیاز به اصلاح و بهسازی دارد البته حرف من این نیست که ما از بلایا استقبال می کنیم بلکه تاکید من این است که این اتفاقات واقعیت زندگی است و ما باید هوشیار باشیم و از قبل باید جامعه را نسبت به این خطرات ایمن کنیم.

حاجی میرزایی در ادامه به تاثیر این مشکل بر آموزش و پرورش پرداخت و گفت: سیاست ما این است‌که  جریان آموزش متوقف نشود هرچند به دلیل ضرورت حفظ سلامت فرزندان ما، مدارس تعطیل شد اما این تعطیلی مجوزی برای توقف فعالیت‌های آموزشی نیست بلکه فرآیند آموزش باید با جدیت از طریق فضای مجازی استمرار داشته باشد.

وی همچنین گفت: نباید ریتم زندگی علمی دانش‌آموز به هم بریزد و لازم است همان برنامه و ساعات آموزشی در فضای مجازی فعالیت داشته باشد و از مدیران میخواهم نظارت کنند تا این طرح آموزش از طریق فضای سایبر با دقت  اجرا شود و معیار ارزشیابی شما از مدیران شهرستان‌ها و  معیار ارزشیابی مدیران شهرستان‌ها از مدیران مدارس باید نحوه اجرای  همین نحوه آموزش  باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه امروز زمان کسب سرمایه اجتماعی است توضیح داد همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس، رزمندگان و بسیجیان با به خطر انداختن جان خود از کشور دفاع کردند و هنوز در میان مردم و حتی جوانان امروز، اعتبار و ارزشی ویژه دارند و همان گونه که  پرستاران و کادر درمان امروز به خاطر دفاع از مرزهای سلامت، مورد احترام ویژه مردم قرار گرفتند، شما مدیران و معلمان نیز باید در این بخش اقدام به اجرای طرح هایی کنید که سرمایه اجتماعی آموزش و پرورش را در میان مردم افزایش دهید.

وی ادامه داد: اجرای دقیق این طرح اولویت روزانه شماست و  شما باید این  پیش‌بینی را داشته باشید چه بسا تا پایان سال تحصیلی موفق به بازگشایی مدارس و جمع کردن بچه ها در سر کلاس نشویم و باید چنین سناریویی را نیز داشته باشیم هرچند امیدواریم و دعا می‌کنیم که هرچه زودتر به لطف خدا و همراهی مردم عزیز، از این بحران نیز به سلامت عبور کنیم.

به اشتراک بگذارید :