13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۱۰:۱۸:۰۱
کد مطلب:  1114899
رئیس اداره آموزش‌وپرورش خرم بید خبر داد :
راه اندازی 4 مرکز آموزش آنلاین در خرم بید با هدف ادامه روند آموزش دانش آموزان در فضای مجازی

رئیس اداره آموزش و پرورش خرم بید گفت : در پی تعطیلی مدارس و به منظور ادامه روند آموزش دانش آموزان ،از همه ظرفیت مراکز آموزش آنلاین شهرستان برای آموزش دانش آموزان در فضای مجازی استفاده شده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس و به نقل از روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان خرم بید ، سید حمید مرتضوی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور ، گفت : با تعطیلی کلاس درس دانش آموزان در مدارس، این اداره به جهت تداوم روند آموزش در این ایام ،اقدام به راه اندازی مراکزآموزش آنلاین و ادامه فعالیت های آموزشی از طریق فضای مجازی نموده است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش خرم بید با اشاره به اینکه اکثر آموزگاران و دبیران شهرستان با استفاده از ظرفیت های موجود و توانمندی خود در این راه به یاری آموزش و پرورش آمده اند افزود: در مقطع متوسطه دوم دروس پایه در تمامی رشته ها بصورت صوت، پاور پوینت، پرسش و پاسخ با دانش آموزان و برگزاری آزمون در حال اجراست و بیش از 70 درصد دبیران دروس پایه در حال فعالیت هستند و در برخی از مدارس بیش از 80درصد دروس را پوشش داده اند.

مرتضوی  افزود : در مقطع متوسطه اول نیز همکاران ما با فعالیت در فضای مجازی اقدام به ادامه تدریس خود نموده اند و در این مقطع نیز بیش از 60 درصد دبیران فعال هستند.

وی همچنین به حساسیت آموزش در دوره ابتدایی اشاره کرد و افزود: در این دوره تحصیلی هم خوشبختانه آموزش ها از طریق فضای مجازی در حال انجام است و همکاران ما از طریق ارسال و دریافت فایل، فیلم آموزشی و آموزش صوتی مشغول آموزش هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش خرم بید با تاکید بر لزوم تداوم یکپارچگی و آموزش منظم گفت  : به این منظور مراکز آموزش آنلاین هم در شهرستان راه اندازی شد که از روز دوشنبه فعالیت خود را از طریق کانال های اختصاصی شروع کرده اند و ان شاء الله تا پایان این مشکل و تعطیلی مدارس به عنوان مراکز یکپارچه آموزشی در شهرستان فعال خواهند بود و تمام دانش آموزان و همکاران می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود : این مراکز چهارگانه که در مدارس مستقر هستند با استفاده از تجهیزات و بسترهای موجود در مدارس راه اندازی شده اند و با توجه به حجم دانش آموزان و اهمیت مطالب و دروس در مقاطع مختلف تحصیلی سعی شده تا مطالب مورد نیاز دانش آموزان از این طریق آموزش داده شود .

 مرتضوی گفت : علاوه بر آماده سازی بستر های فنی مورد نیاز، با همکاری معاونت و کارشناسان حوزه آموزش، از حضور نیروهای توانمند و داوطلب (آموزگاران و دبیران) نیز استفاده شده که طبق برنامه ریزی و در ساعات مقرر در مراکز حضور می یابند و فرایند پخش زنده اینترنتی انجام می شود.

وی افزود : به منظور پخش زنده اینترنتی برای هر مرکز یک کانال اختصاصی راه اندازی و با استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای موجود این فرایند در حال انجام است.

# آموزش تعطیل- نیست

به اشتراک بگذارید :