13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ ۰۸:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1114525
کلاس های درس معلمان اقلیدی در فضای مجازی تشکیل شد

رئیس اداره آموزش و پرورش اقلید گفت: با توجه به تعطیلی مدارس جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، در تلاش هستیم تا بتوانیم دروس را از طریق آموزش مجازی ارائه کنیم و این اقدام تا کنون طبق برنامه زمانبندی به صورت مطلوب انجام گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش اقلید، محمود میرسلیمانی ،گفت:با توجه به گسترش روز افزون استفاده از فضای مجازی توسط افراد جامعه ، استفاده از این ظرفیت برای آموزش مجازی نیز بیشتر شده است و شیوع ویروس کرونا نیز باعث افزایش سرعت این روند شده است.

رئیس آموزش و پرورش اقلید گفت: در همین راستا و با توجه به تعطیلی مدارس، آموزش مجازی دانش آموزان در چند روز گذشته در اقلید ارائه شده و بازخورد خوبی داشته، به طوری که کلاس های آموزش تمامی دروس سه مقطع تحصیلی برگزار شده و در دسترس دانش آموزان قرار گرفته و اهداف آموزش محقق شده است.

میرسلیمانی اظهار کرد: روش های متفاوتی از جمله برگزاری کلاس های آنلاین و تهیه سی دی تدریس دبیران این شهرستان در طول این مدت با هدف آموزش و یادگیری دانش آموزان صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از این شیوه ها ضبط فیلم از تدریس دبیران و ارسال آن ها در گروه های مجازی شهرستان است که در این روش دانش آموزان سوالات خود را از طریق همین گروه ها به دست دبیران می رسانند و روش دیگر نیز برگزاری کلاس به صورت آنلاین است که با امکان پرسش و پاسخ همراه خواهد بود.

رئیس آموزش و پرورش اقلید خاطر نشان کرد: آموزش مجازی دروس و تلاش فردی دانش آموزان در منزل مکمل یکدیگر بوده و در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا که روش آموزش حضوری امکان پذیر نیست، می تواند بهترین روش برای جلوگیری از وقفه آموزش باشد.  

میرسلیمانی تصریح کرد: باید تلاش کنیم فرایند آموزش را بی وقفه انجام دهیم و با امید به آینده در صدد رسیدن به بهترین اهداف باشیم.

گفتنی است، در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، مجموعه اقدامات پیشگیرانه به صورت مرحله به مرحله و دقیق در جهت پیشگیری از ابتلا و شیوع کرونا ویروس در آموزش و پرورش اقلید به اجرا در آمده است.

آموزش کارشناسان اداره و مدیران و نیروهای خدماتی مدارس برای انجام روش های گندزدایی و ضدعفونی بخش های مختلف مدارس، شرکت در جلسات آموزشی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، اقدامات خلاقانه دبیران مدارس در آموزش دانش آموزان، تشکیل و تکمیل گروه های کلاسی در فضای مجازی و پیوستن همکاران به گروه های درسی کشوری، استانی یا منطقه ای، اطلاع رسانی در رابطه با ساعت پخش برنامه های تلویزیونی شبکه آموزش صدا و سیما، ارایه تکلیف و برنامه کار برای دانش آموزان و توزیع سی دی های آموزشی دروس بین اولیاء دانش آموزان، تهیه فیلم ها، جزوه ها و پاورپوینت های آموزشی برای دانش آموزان و ارسال نمونه سوالات به تفکیک هر درس و... از جمله اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در آموزش و پرورش اقلید است.

# آموزش تعطیل - نیست

به اشتراک بگذارید :