19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۱۲:۲۵:۱۸
کد مطلب:  1113703
حضور مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در برنامه زنده تلویزیونی گئجه لر شبکه استانی اشراق

ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در برنامه زنده تلویزیونی گئجه لر شبکه اشراق حضور یافت و در خصوص اقدامات آموزش و پرورش برای مقابله با کرونا ویروس و برنامه های جبرانی برای استمرار یادگیری دانش آموزان استان در ایام تعطیلات با مردم استان به صحبت نشست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در این برنامه زنده تلویزیونی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران و تمامی همکاران، اظهار داشت: علی رغم تعطیلی مدارس آموزش و یادگیری تعطیل نیست و در این ایام سیاست کلی وزارت آموزش و پرورش استمرار آموزش ها از طریق شبکه آموزش سیما و امکانات و بستر های محلی است تا دانش آموزان طبق برنامه ریزی صورت گرفته از دروس عقب نمانند.

رفیعی گفت: در 14 منطقه آموزش و پرورش استان ستاد ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل شده است و اقدامات شاخصی در این خصوص صورت گرفته پیگیری ها انجام می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش  استان افزود: ما از همکاران می خواهیم که در ایام پیشرو، در طول روز و به اقتضای شرایط زمانی، به مدرسه مراجعه نمایند و از امکانات و تجهیزات مدارس در جهت پشتیبانی دانش آموزان استفاده نمایند.

رفیعی  با اشاره بر این که بسیاری از همکاران و اولیا  وضعیت تحصیلی دانش آموزان را دنبال میکنند،  تصریح کرد:  به اطلاع مردم شریف استان می رسانم که به هیچ عنوان در این زمینه نگرانی نداشته باشند، برنامه های آموزشی شبکه آموزش را دنبال نمایند و بعد از این تعطیلات برنامه جبرانی توسط همکاران خدوم ما پیش بینی خواهد شد.

مبارزه با کرونا یک عزم ملی میخواهد

 

وی با بیان این که مبارزه با کرونا یک عزم ملی میخواهد، اظهار داشت: مردم ما به دنبال بهانه برای توسعه کار خیر و خدمات اجتماعی هستتند و زنجان که شهر شور و شعور حسینی است حتما در این مورد هم با همدلی، وفاق و اتحاد موفق خواهند بود.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان با اشاره به برخی برنامه های وزارتی برای جبران عقب ماندگی درسی دانش آموزان  از جمله تشکیل مدارس مجازی و شبکه اجتماعی دانش آموزان به نام شاد، خاطر نشان کرد: به ابتکار اداره کل آموزش و پرورش زنجان قرار است بسته ها و فایل های ویژه ای منتشر شود  و بعد از رفع ویروس نیز اقدامات جبرانی در این خصوص خواهیم داشت.

رفیعی در ادامه  با اشاره به پویش  سردار سلیمانی  ابراز داشت : هر پدیده که در جامعه رخ می دهد آموزش و پرورش  به عنوان یک موقعیت یادگیری و یاددهی  به آن می نگرد ، زمانی که شهید عزیز و سرافراز اسلام سردار سلیمانی به شهادت رسیدند ما آن را به یک فرصت و موقعیت یادگیری و یاددهی تبدیل کردیم و در مدارس برنامه های مختلفی در این راستا برگزار شد.

معتقدیم که رسانه شریک استراتژیک آموزش و پرورش است

 

وی در پایان گفت: معتقدیم که رسانه شریک استراتژیک آموزش و پرورش است شاید درک این مطلب گاهی دشوار باشد اما در شرایط فعلی فهم آن کاملا راحت است وقتی که آموزش یه صورت رسمی و اداری تعطیل شده،  رسانه است که رسالت آموزش و پرورش را پشتیبانی می کند و در پایان  از تلاشهای صادقانه مجموعه  معلمان، مدیران و صداو سیما تقدیر و تشکر میکنم.

 

به اشتراک بگذارید :