13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۱۱:۴۵:۲۰
کد مطلب:  1113507
رئیس اداره آموزش و پرورش کازرون خبر داد :
استقبال والدین از تداوم آموزش فرزندانشان در فضای مجازی در کازرون

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کازرون گفت : با شیوع کرونا ویروس و تعطیلی مدارس در سراسر کشور و استان فارس، آموزش دانش آموزان کازرونی همچنان در فضای مجازی ادامه دارد و این اقدام مورد استقبال والدین نیز قرار گرفته است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس و به نقل از روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان کازرون ، امیرحسین جمشیدی گفت : با  شیوع کرونا ویروس و   تعطیلی مدارس، روند آموزش های مجازی توسط معلمان کازرونی همچنان ادامه دارد.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کازرون گفت : برای مقابله با  تاثیر تعطیلی مدارس بر کیفیت یادگیری دانش آموزان و در جهت رفع نگرانی والدین و مدیران و دانش آموزان  ، معلمان کازرونی برای جلوگیری از عقب ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان به استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی روی آورده ا‌ند.

وی افزود : این دسته از معلمان در مقاطع مختلف تحصیلی با ایجاد گروه‌هایی در برخی از شبکه‌های اجتماعی و برقراری ارتباط با والدین و دانش‌آموزان، محتوای درسی خود را در قالب برنامه‌های صوتی و تصویری، ارائه و عده‌ای نیز تکالیفی را برای مرور درس‌ها برای دانش‌آموزان تعیین کرده اند تا جبران تعطیلات پیش‌بینی نشده ناشی از شیوع کرونا شده باشد.

جمشیدی خاطر نشان کرد : با وجود تعطیلی مدارس اما با تلاش همه معلمان با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بستر اینترنت، جریان آموزش در کازرون قطع نشده است، تا به وضعیت آموزشی دانش‌آموزان لطمه‌ای وارد نشود.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کازرون افزود: در این روزها که مدارس به علت مقابله با شیوع ویروس کرونا تعطیل شده است،  معلمان فداکار کازرونی با پیوستن به پویش فرهنگی «هر موبایل یک کلاس درس» و شعار «آموزش تعطیل شدنی نیست» روند آموزشی دانش آموزان را ادامه می دهند.

وی گفت: معلمان خوش ذوق کازرونی با تولید محتوای الکترونیکی و انتشار آن در فضای مجازی با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کرده  و مسائل درسی را به آن ها آموزش می دهند.

جمشیدی ادامه داد: تولید محتوای الکترونیکی در قالب فیلم کوتاه، کلیپ آموزشی، صدای ضبط شده، پیام های با موضوع بهداشت روانی به منظور کاهش استرس دانش آموزان و ... از مهمترین فعالیت های ارسالی معلمان کازرونی به پویش آموزش تعطیل نیست، بوده است.

وی افزود: بازخوردهای دریافت شده از این طرح حکایت از رضایت نسبی خانواده ها نسبت به این فعالیت اجتماعی-آموزشی است.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش کازرون در پایان گفت: در این ایام که دانش‌آموزان در منزل هستند انتظار می‌رود اولیا در فرایند آموزش مشارکت و همکاری بیشتری داشته باشند.

گفتنی است بیش از 24 هزار دانش‌آموز در قالب حدود 800  کلاس درس در کازرون مشغول به تحصیل هستند.

# آموزش تعطیل- نیست

به اشتراک بگذارید :