25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۰۹:۰۱:۴۶
کد مطلب:  kNcx7sSl
معاون اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش :
هدایت تحصیلی یک نظام جامع است که طی فرایندهای مختلف شکل می گیرد

همایش هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم دوره اول متوسطه با حضور محمد مصطفوی معاون اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش ، رییس اداره مشاوره اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از کارشناسان در قرچک برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، معاون اداره کل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت : با توجه به تغییرات آیین نامه هدایت تحصیلی در سال جدید آگاهی بخشی به مدیران و مشاوران جهت آشنایی با روند هدایت تحصیلی ضروریست. 

وی افزود: هدایت تحصیلی یک نظام جامع است که طی فرایندهای مختلفی شکل می گیرد، به این معنی که تنها متولی هدایت تحصیلی مشاوره مدرسه نیست بلکه همه معلمان، مدیران در هدایت تحصیلی نقش آفرینی خواهند کرد .

مصطفوی در ادامه اظهار داشت : مسئولیت اصلی هدایت تحصیلی بر عهده مدیر واحد آموزشی است و مشاور مسئول خدمات مشورتی مدرسه است و در اقع تسهیل گر فرایند یاددهی و یادگیری است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه آیین نامه هدایت تحصیلی در جهت طراحی و  استقرار نظام جامع هدایت تحصیلی است تصریح کرد : هدایت دانش آموزان به سوی رشته ها، حرف و مهارتهای های مورد نیاز حال و آینده کشور متناسب با استعدادها، علاقمندی و توانایی های آنان تدوین شده است و در سال تحصیلی جدید نیز به دوره اول متوسطه مشاور اختصاص داده شده است .

معاون اداره کل امورتربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در پایان خطر نشان کرد : برنامه ریزی و پیش بینی های لازم صورت گرفته است تا برای دوره ابتدایی نیز مشاور در نظر گرفته شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :