13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ ۰۹:۵۵:۵۸
کد مطلب:  1113046
رئیس اداره آموزش‌وپرورش آباده خبر داد:
کلاس‌های درس شهرستان آباده در فضای مجازی پررونق است

رئیس اداره آموزش‌وپرورش آباده گفت: با شیوع کرونا ویروس و تعطیلی مدارس در سراسر کشور و استان فارس، آموزش دانش آموزان آباده‌ای در فضای مجازی پررونق ادامه دارد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس و به نقل از روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان آباده  ، سید رضا حسینی با اشاره به شیوع کرونا ویروس در سطح کشور ، گفت: با تعطیلی کلاس درس دانش آموزان در مدارس، آموزش دانش آموزان در شهرستان آباده در فضای مجازی همچنان پررونق ادامه دارد.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش آباده بابیان اینکه، در سال جاری 150 کلاس در دوره  ابتدایی ، 80 کلاس در دوره اول متوسطه  ، 80کلاس در دوره دوم متوسطه و 30 کلاس درس در شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش در آباده تشکیل‌شده است، گفت:با آغاز تعطیلی مدارس اقدامات لازم برای آموزش از طریق فضای مجازی و آموزش محتوای دروس به‌صورت خلاصه در برنامه کاری مدارس قرار گرفت و والدین دانش آموزان نیز از طریق ارسال پیامک در جریان این امر قرار گرفتند.

وی گفت:  یکی از بسترهایی که برای این امر در نظر گرفته‌شده ، سامانه فارس آموز است که مدیران مدارس و آموزگاران با بهره‌گیری از امکانات این سامانه آموزش دانش آموزان خود را در فضای مجازی شروع کردند.

حسینی با اشاره به توفیقات دانش آموزان شهرستان آباده در کسب رتبه‌های برتر کنکور 98 در رشته‌های تجربی و انسانی و همچنین کسب رتبه برتر در امتحانات نهایی ، گفت: همه این توفیقات باهمت و تلاش مدیران ، معاونین، دبیران و آموزگاران دلسوز و پرتلاش این شهرستان حاصل‌شده و در شرایط کنونی نیز با اتکا به همین نیروهای توانمند است که کلاس‌های درس دانش آموزان را در فضای مجازی ادامه می‌دهیم.

رئیس اداره آموزش‌وپرورش آباده گفت:  تشکیل گروه‌های درسی در فضای مجازی در دروس مختلف با فعالیت دبیران و آموزگاران باتجربه شهرستان،تهیه مطالب درسی در قالب پاورپوینت،کلیپ و فایل‌های pdf، ارائه فایل نمونه سؤالات تشریحی و چهار گزینه ای به همراه راهنمای تصحیح، پیگیری برنامه های درسی از طریق شبکه آموزش صدا وسیما، معرفی سایت های آموزشی،پیگیری خرید نرم افزار فارس آموز برای مدارس شهرستان و آموزش نکات بهداشتی مقابله با ویروس به دانش آموزان در کنار ضد عفونی کردن مدارس  از مهمترین اقدامات ما در طی روزهای اخیر درزمینه آموزش مجازی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

# آموزش تعطیل- نیست

به اشتراک بگذارید :