26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ ۱۲:۱۳:۲۸
کد مطلب:  1111888
وزیرآموزش و پرورش:
مهمترین ماموریت امروز آموزش و پرورش برقراری آموزش دانش آموزان است

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه مهمترین ماموریت امروز آموزش و پرورش برقراری آموزش دانش آموزان است گفت: آموزش‌ها بر روی آنتن سیما افزایش یافته اما نیازمند افزایش بودجه بندی زمانی تدریس زنده سیما هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی در گفتگو با خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص آخرین مصوبات این وزارتخانه درباره تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا، اظهار کرد: روزانه در ستادی که با مسئولان آموزش و پرورش تشکیل داده‌ایم آخرین وضعیت آموزش در مناطق مختلف کشور را بررسی می‌کنیم. مهم‌ترین مأموریتی که امروز متوجه آموزش و پرورش در سراسر کشور است، اطمینان در به وجود نیامدن اختلال در آموزش دانش‌آموزان است.

نیازمند افزایش بودجه بندی زمانی تدریس در صدا و سیما هستیم

او افزود: آموزش‌هایی که با همکاری صداوسیما بر روی آنتن زنده برقرار کرده‌ایم، افزایش یافته و به ۸۴نوبت در هفته ارتقا پیدا کرده است. با این وجود به نظر می‌رسد کافی نیست و نیازمند افزایش بودجه بندی زمانی تدریس در صدا و سیما هستیم. قرار است شبکه‌های استانی در این امر کمک رسانی کنند تا آموزش‌های لازم در اختیار خانواده‌ها و دانش‌آموزان قرار گیرد.

حاجی میرزایی با اشاره به دستور العملی که روز گذشته در خصوص وظایف والدین، انجمن اولیا و مربیان و مدیران مدارس تبیین شد، بیان کرد: همه معلمان و مدیران موظفند که از فراگیری غیرحضوری دروس توسط دانش‌آموزان اطمینان حاصل کنند.

رصد شرایط استان‌ها در امر آموزش مجازی

او ادامه داد: شرایط استان‌ها را با توجه به تقسیم بندی نقاط مختلف کشور که بین مسئولین و معاونان وزارت آموزش و پرورش انجام شده است، رصد می‌کنیم. البته استان‌ها ظرفیت‌های خوبی دارند و با ابتکار خود، فضای آموزشی مناسبی ایجاد کردند. این فعالیت‌ها مجالی برای مجموعه آموزش و پرورش ایجاد کرده تا این وزارتخانه فصل نویی درکارنامه خود تجربه کند.

وزیرآموزش و پرورش گفت: امیدوار هستیم هرچه سریعتر شاهد شکست کرونا باشیم و دانش‌آموزان را در کلاس درس ببینیم، اما هرچه این زمان طولانی‌تر شود باید مراقبت کنیم که درآموزش دانش‌آموزان اختلالی ایجاد نشود

 

به اشتراک بگذارید :