0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ ۱۲:۱۱:۲۳
کد مطلب:  1111875
وزیر آموزش و پرورش؛
وزیر آموزش و پرورش؛ مشارکت خانواده‌ها در فرایند آموزش مکمل دانش آموزان موثر خواهد بود

وزیرآموزش و پرورش با بیان اینکه مشارکت خانواده‌ها در فرایند آموزش مکمل دانش آموزان موثر خواهد بود اظهار کرد: مدیران و معلمان در ارتباط دائم با دانش آموزان باشند تا فرصت‌های یادگیری لازم در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی با حضور در برنامه صبح دیگر  شبکه آموزش سیما با قدردانی از همکاری سازمان صداوسیما با آموزش و پرورش، اظهار کرد: مهم‌ترین ماموریت آموزش و پرورش این است که اطمینان پیدا کند که آموزش تعطیل نمی‌شود و ما باید از باز بودن مدارس به خاطر اجتماعات و خطراتی که سلامتی آنان را تهدید می‌کند، جلوگیری کنیم .

وی افزود: خوشبختانه حرکت گسترده‌ای در سطح کشور شروع شده و صداوسیما و شبکه آموزش به کمک نهاد تعلیم و تربیت  آمده برای جبران این کاستی کمک می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در کنار همه تلخی‌هایی که این روزها هست این اتفاقی خوب و امید بخش است،گفت:  فضای خوبی در خانواده‌های ایجاد کرده  به والدین اطمینان داده است چرا که آنها نگران آموزش فرزندان هستند تا در جریان  آموزش وقفه ایجاد نشود.

حاجی میرزایی تاکید کرد: از خانواده‌ها می‌خواهم که حتما این کار را مدیریت کنند چراکه این اقدام بدون مدیریت و همراهی آنان به آن خوبی که انتظار داریم، پیش نخواهد رفت .

وی با بیان اینکه معلمان و مدیران مدارس به طور جدی در صحنه باشند، گفت: یکی از وظایفی که در سند تحول بنیادین برای آموزش و پرورش پیش بینی شده است این است که نسبت به مسائل روز و نیازهای جامعه واکنش نشان دهد و یکی از واکنش‌ها این است که آموزش بهداشت و سلامت را در سطح معلمان و دانش آموزان گسترش بدهیم.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: مدیران و معلمان در ارتباط دائم با دانش آموزان باشند تا فرصت‌های یادگیری لازم در اختیار آنان باشد.

وزیرآموزش و پرورش گفت: در جلسه هیات دولت گزارشی به رئیس جمهور و اعضای دولت دادم که همه از صداوسیما  قدردانی کردند چراکه این سازمان به سرعت واکنش نشان داد و به کمک آموزش و پرورش آمد و در همین چند روز فرصت‌های آموزشی را افزایش داد.

وی ادامه داد: در حاشیه جلسه هیات دولت با رئیس سازمان صدا سیما گفت‌وگو کردم تا هرچقدر امکان دارد این ظرفیت آموزشی را افزایش دهند.

حاجی میرزایی اذعان کرد: حدود٢۵٠ درس با هزار کتاب درسی داریم که نیاز است این فرصت‌ها را تا جایی‌که می‌شود در شبکه آموزش توسعه و افزایش بدهیم.

وزیرآموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلی مدارس در هفته آینده ادامه خواهد داشت؟ اظهار کرد: براساس اختیارات ستاد ملی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا، اعلام تعطیلی مدارس دراستان‌ها به این ستاد داده شده است که در آن اخبار و وضعیت استان‌ها رصد می‌شود و متناسب با پیش بینی شرایط، تعطیلی اعلام خواهد شد.

وی اظهار کرد: روز جمعه برای هفته آینده تصمیم‌گیری خواهد شد تا تعطیلی مدارس در استان‌ها متناسب با اطلاعات وزارت بهداشت اعلام شود.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: این حادثه تمام خواهدشد و آنچه باقی می‌ماند برگی زرین و درخشان از اهتمام و مسئولیت پذیری جمعی ما برای ارائه راه حل‌های بدیع و خلاقانه است.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: امیدوارم این اقدام به یک خاطره به یادماندنی در ذهن دانش آموزان تبدیل شود که در این دوران آموزش تعطیل  نشد و مجموعه آموزش‌وپرورش و صداوسیما خدمات خوبی را به آنان ارائه داد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: آنچه تاکنون انجام گرفته رضایت بخش بوده است و دائما بازخورد گرفته می‌شود و متناسب با بازخورد دانش آموزان واکنش نشان می‌دهیم.

وی در ادامه اضافه کرد: به تدریج آمادگی ما و همکاران برای ارائه مدرن‌تر درس‌ها و استفاده از وسایل کمک آموزشی بهتر، فراهم خواهد شد.

شایان ذکر است؛ وزیرآموزش و پرورش جهت قدردانی از معلمان و مسئولان شبکه آموزش و بازدید از  برنامه‌های آموزشی، در برنامه صبح دیگر شبکه آموزش حضور پیدا کرد.

 

به اشتراک بگذارید :