13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ ۱۱:۳۴:۵۲
کد مطلب:  1111710
توسط معاون آموزش ابتدایی آموزش ‌و پرورش فارس انجام شد :
تشریح اقدامات معاونت آموزش ابتدایی فارس در خصوص تدریس مجازی در ایام تعطیلات

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به تشکیل کارگروه آموزش مجازی دانش آموزان دوره ابتدایی در استان ، مهمترین اقدامات این کارگروه را در خصوص تدریس مجازی در ایام تعطیلات تشریح کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، محمد فیاض پور گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس در سطح جامعه و تعطیلی مدارس ، به منظور جلوگیری از تعطیل شدن آموزش دانش آموزان، معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش فارس اقدام به تشکیل کارگروه آموزش مجازی در استان نموده است.

 معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس افزود : تدریس دروس مختلف دوره ابتدایی توسط تعدادی از همکاران توانمند و ارسال فایل تصویری در گروه های مجازی همکاران و والدین ، استفاده از پیام رسان های داخلی ازجمله سروش ، ایتا و پیام رسان بله،  از جمله اقامات صورت گرفته توسط این کارگروه در خصوص تدریس مجازی است .

وی افزود :  ارسال تکالیف توسط معلمان در گروه های کلاسی و ارائه بازخورد ،  ارسال تکالیف آنلاین در نرم افزار  فارس آموز در برخی از مدارس ، تولید محتوای الکترونیکی مکمل توسط سرگروه های آموزشی ،  تشکیل کانال آموزشی در پیام رسان های ذکر شده  ویژه هرپایه و الزام مدیران بر نظارت مستقیم بر این کانال ها از دیگر اقدامات این حوزه در خصوص آموزش مجازی است .

فیاض پور با تاکید بر لزوم  نظارت بر فرآیند تدریس مجازی در استان و پی گیری گزارشات و بازخوردهای دریافتی از همکاران، اولیا و دانش آموزان، گفت :  استفاده از پتانسیل رابطین برنامه های بازی و یادگیری و تکالیف مهارت محور برای تعمیق یادگیری ،در قالب بازی های سرگرم کننده، ارائه تکالیف در وبلاگ های مدارس، اطلاع رسانی و معرفی سایت های معتبر آموزشی و آنلاین به آموزگاران و اولیا از طرف ادارات مربوطه از جمله اقدامات دیگر در این حوزه است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش فارس، تدریس ویدئویی ، تهیه فیلم و سی دی و ارسال به دانش آموزان از طرف معلم و مدرسه،ضبط برنامه های تدریس شبکه آموزش و ارسال به مناطق محروم و عشایری را به عنوان برخی دیگر از اقدامات انجام شده در خصوص تدریس مجازی برشمرد .

وی افزود : با توجه  به تعطیلی مراکز اختلالات یادگیری ،  همکاران شاغل در این مراکز  با اولیای دانش آموزان هدف در ارتباط بوده و فعالیت های فرایندی ساده جهت کار در خانه تهیه و در اختیار اولیا آنان قرار داده اند.

به اشتراک بگذارید :