16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ ۱۲:۵۴:۳۹
کد مطلب:  1110291
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس تاکید کرد :
پی گیری آموزش مجازی دانش آموزان به عنوان یک ضرورت انکارناپذیر

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : از آنجا که آموزش مجازی یک ضرورت انکارناپذیر است باید هرچه سریعتر به سمت آموزش مجازی پیش برویم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در آموزش وپرورش ، گفت : اولویت ما آموزش عاری از استرس است چرا که زمانی که استرس بیش از حد فشرده، مزمن و مدیریت نشده باشد، می تواند بر سلامت و حال خوب تاثیر بگذارد؛ به همین دلیل است که در احیای آرامش درونی و سلامت جسمی، رهایی از استرس ضروری است

مدیر کل آموزش و پرورش فارس هماهنگی مداوم بین سازمانی با دستگاههای ذی ربط مخصوصا دانشگاه علوم پزشکی را بسیار مؤثر دانست و بر آن تاکید کرد .

رئیس اداره سلامت  و تندرستی آموزش وپرورش فارس نیز در تشریح اقدامات این اداره برای پیشگیری ومقابله با کروناویرس، به ارسال نکات و موارد مهم و موثر در پیشگیری از بروز کرونا ویروس به واحدهای آموزش و اداری استان، تهیه و توزیع پوستر راهکارهای پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی در سطح مدارس استان اشاره کرد .

محمد علی زارعی برگزاری کارگاه آموزشی و کلاس های ویژه دانش آموزان با موضوع مقابله با کرونا توسط مراقبین سلامت مدارس را از مهم ترین اقدامات در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برشمرد.

وی همچنین استفاده از پتانسیل فضای مجازی برای آموزش همکاران و اولیاء دانش آموزان، تهیه و پیگیری ماسک، پد الکلی و مایع ضدعفونی کننده جهت ادارات آموزش و پرورش ادارات و مناطق را از دیگر این اقدامات برشمرد .

زارعی همچنین  به تشریح وظایف هر کدام از  کمیته های ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس پرداخت و گفت : لازم است بر اساس موارد ارسالی و پروتکل های تاییدی  علوم پزشکی ،موارد بهداشتی و ضدعفونی انجام پذیرد .

گفتنی است در این جلسه هر کدام از اعضاء کمیته های ستاد پیشگیری و کنترل  کرونا ویروس  به تشریح فعالیت های حوزه کاری در زمینه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس  پرداختند .

به اشتراک بگذارید :