18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۲ ۱۲:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1110214
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش زنجان:
علی رغم تعطیلی مدارس آموزش متوقف نشده است

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش زنجان مهم ترین اقدامات و برنامه های آموزش متوسطه در زمینه آموزش های مکمل در ایام تعطیلات اضطراری را تشریح نمود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، داود بهرامی معاون آموزش متوسطه با اشاره به لزوم هم افزایی بیش از پیش در این ایام تعطیلی مدارس، اهم اقدامات و فعالیت های مکمل که در حوزه معاونت آموزش متوسطه در حال پیگیری است را تشریح نمود که از جمله این اقدامات،  تشکیل شورای آموزشی و کمیته های آموزشی مکمل در سطح استان، تلاش برای استفاده از ظرفیت های مجازی و کانال های داخلی برای ایجاد ارتباط دانش آموزان با اولیا و مدرسه در جهت استمرار فعالیت های آموزشی می باشد.

بهرامی معرفی سایت ها و سامانه های معتبر آموزشی به مناطق و نواحی 14گانه در جهت ارائه محتوای آموزشی از دروس نظری و فنی به دانش آموزان را از دیگر برنامه های استان برشمرد.

معاون آموزش متوسطه استفاده از ظرفیت روزهای پنجشنبه و ساعات هشتم در برنامه هفتگی مدارس را از دیگر راهکارهای عملیاتی جهت جبران عقب ماندگی دروس بعد از عادی شدن شرایط  و شروع به کار آموزشی مدارس عنوان نمود و ابراز امیدواری کرد:  با استفاده از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان مدارس با راهبری مدیران مدارس در اجرای برنامه های آموزشی مکمل، می توان همکاری و مشارکت لازم را در این زمینه در سطح مدارس تقویت نمود.

وی با اشاره به نیازسنجی مواد و دروس آموزشی لازم التوجه و دروس تخصصی مورد نیاز با همکاری گروه های آموزشی استان، تهیه بانک سوالات امتحانی و تهیه فیلم های آموزشی را درکنار ارائه آموزش های لازم از طریق شبکه آموزش را از دیگر اقدامات این معاونت عنوان کرد.

 

بهرامی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای همه مدیران، معلمان و عوامل اجرایی مدارس، به تقویت و استمرار هرچه بیشتر ارتباط دانش آموزان و اولیا با مدرسه از طریق شبکه های اطلاع رسانی داخلی و تشکیل گروه های آموزشی دانش آموزان توسط دبیران و ارائه آموزش های لازم، افزایش تعاملات و ارتباطات مدیران مدارس جهت تجربه گردانی و تبادل تجربیات مفید در بین مدارس تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :