19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۱۲:۵۴:۰۰
کد مطلب:  1109109
رئیس اداره استعداد های درخشان آموزش و پرورش استان خبر داد:
ادامه فعالیت های آموزشی و پژوهشی مدارس استعدادهای درخشان استان به صورت مجازی

رحمتی رئیس اداره استعداد های درخشان استان گفت: در پی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، فعالیت های آموزشی و پژوهشی مدارس استعدادهای درخشان استان به صورت مجازی ادامه می یابد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، جمال رحمتی رئیس اداره استعداد های درخشان استان اظهار داشت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، مدیران و دبیران مدارس سمپاد استان زنجان از ابتدای وضعیت پیش آمده به صورت خودجوش نسبت به ادامه فعالیت های آموزشی و پژوهشی خود به صورت مجازی اقدام نمودند.

رحمتی گفت: تشکیل گروه های کلاسی در فضای مجازی با شرکت دانش آموزان و دبیران هر کلاس جهت پرسش و پاسخ، ارائه تکالیف درسی و تبادل آن ها در گروه های مجازی، تهیه جزوات درسی به صورت فایل های پاورپوینت و نیز محتوای الکترونیکی دروس توسط دبیران و ارسال آن در گروه های درسی، تهیه کلیپ تصویری از تدریس دبیران در کلاس درس و بارگذاری آن ها و همچنین برگزاری آزمون های غیرحضوری و مجازی از جمله فعالیتهایی است که می توان اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: این فعالیت ها باعث کاهش آسیب درسی ناشی از تعطیلی مدارس در دانش آموزان گردد و به حفظ کیفیت فرایند آموزشی این مدارس کمک شایانی نماید لذا با ادامه این فعالیت های مجازی دانش آموزان ضمن تداوم فعالیت های آموزشی خود از بودجه بندی دروس عقب نمانند.

 

قابل ذکر است: اداره استعدادهای درخشان استان آماده است با به اشتراک گذاشتن تجارب این مدارس در حوزه آموزش های مجازی و نیز محتواهای تولید شده با سایر مدارس به بهبود شرایط درسی کمک کند تا با همدلی و همراهی این مرحله از مشکلات به وجود آمده پشت سر گذاشته شود.

به اشتراک بگذارید :