13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۱۴:۲۶:۰۹
کد مطلب:  CTO7bMxD
استاندار فارس در همایش تقدیر از معلمان نمونه استان تاکید کرد :
معلم نباید از نظر معیشتی در تنگنا باشد

استاندار فارس گفت: آموزش و پرورش محل تربيت يك نسل است و از اين رو، معلمان بايد از نظر دانش و توانايي سرآمد همه دانش آموختگان باشند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، مهندس سید محمد علی افشانی در همایش تقدیر از معلمین نمونه استان فارس  در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز بابیان مطلب فوق افزود: اميدوار هستيم در روز معلم سال 96 بتوانيم حرفي براي گفتن داشته باشيم و بر اين باور هستيم كه اگر در اين مدت كاري براي معلمان انجام ندهيم بخشوده نخواهيم شد.

استاندار فارس افزود:امروز شمار معلمان مدارس ما دو برابر شمار معلمان در كشورهاي توسعه يافته به نسبت تعداد دانش آموزان است و اين مساله، به ايجاد مشكلاتي از جمله معيشت معلمان دامن زده است.

افشاني، در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه معلمان به ارزشمند ترين كار جهان مشغول هستند، افزود: معلمي عشق است و شغل نيست و گرنه هيچ فردي قادر به پذيرش اين همه رنج در مسير آموزش نسل نو و زدودن جهل و ناداني از جامعه نيست.

وي با گراميداشت ياد استاد شهيد مطهري گفت: بايد آثار اين معلم بزرگ را كه خون پاك وي بهاي قلم او شد، بازخواني كنيم و از آن درس بياموزيم.

استاندار فارس اظهار كرد: معلم ما نيز بايد با قلم براي حل مشكلات خود مبارزه كند، هرچند برخي اقشار با تجمع به بيان مطالبات خود مي پردازند اما انتظار است كه معلم قلم بزند و مسئولان را براي استيفاي حقوق معلمان به چالش بكشد و از اين طريق، جايگاه معلم و آموزش و پرورش را حفظ كند.

وي گفت: معلمان بايد قل از هرچيز آزادگي را به دانش آموزان بياموزند، چرا كه آزادي نياز اوليه هر پيشرفتي است و بدون آن امكان تحقق عدالت نيست و تنها راه رسيدن به عدالت از تحقق آزادي مي گذرد.

افشاني ادامه داد: انتظار تحقق عدالت بدون آزادي مانند بارش باران بدون ابر است.

استاندار فارس با تاكيد بر ضرورت پرورش روحيه مسئوليت پذيري در دانش آموزان، اظهار داشت: دانش آموز امروز در مقايسه با دانش آموزان دوره هاي گذشته به علت انباشت اطلاعات، به ميزان مطلوب فكر نمي كند و از اين رو، بايد دانش آموزان را مسئوليت پذير بار بياوريم و آنها را به انديشه وا داريم.

وي افزود: آموزش و پرورش مي تواند با بهره گيري از توان بهترين دانش آموختگان دانشگاه ها و برگزاري دوره آموزش فن معلمي به آنان، از ظرفيت آنها به عنوان معلم استفاده كند.

استاندار فارس همچنين با اشاره به انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي گفت: مسئوليت پذيري مردم و به ويژه آموزش و پرورش در انتخابات در خور قدرداني بود.

وي با بيان اين كه آموزش و پرورش و دانشگاه مسير جامعه را شكل مي دهند، اظهار كرد: هيچ نهاد و مرجعي مانند آموزش و پرورش در آنچه كه در انتخابات در كشور رقم خورد، سهيم و شريك نيست.

گفتنی است در اين آيين از 51 نفر از معلمان نمونه استان فارس تقدیر شد. 

به اشتراک بگذارید :