0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۱۸:۴۸:۰۴
کد مطلب:  1107994
ادارات استان اصفهان روزهای یکشنبه و دوشنبه، از ساعت ۸ تا ۱۲ فعالیت می‌کنند

استاندار اصفهان گفت: ساعات کاری ادارات طبق مصوبه کارگروه ملی مدیریت و مقابله با کرونا و تصمیم ستاد استانی پبشگیری و مقابله با این بیماری، در روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۱ و ۱۲ اسفند از ساعت ۸ تا ۱۲ خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) عباس رضایی روز شنبه در ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا استان افزود: این تغییر ساعت مشمول دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان استان نخواهد بود و چنانچه ارباب رجوع در اداره‌ای حضور داشته باشد، کارمندان موظفند تا پایان وقت اداری پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: امکانات استان متعلق به مردم است و تمام دستگاه‌ها موظفند کلیه امکانات و تجهیزات خود را در راستای مقابله با این بیماری با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به‌کار گیرند.

استاندار اصفهان همچنین به رییسان کمیته‌های هفتگانه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا توصیه کرد، در تصمیم‌گیری‌های خود، تمام شهرستان‌های استان مد نظر قرار گرفته و صرفاً بر روی شهر اصفهان تمرکز نشوند.

وی اظهار داشت: دستگاه‌ها با بسیج امکانات موجود، زمینه تهیه و توزیع اقلام بهداشتی نظیر ماسک، الکل، مواد ضدعفونی‌کننده در استان را فراهم کنند و دستگاه‌های نظارتی نیز بر نحوه توزیع این اقلام به‌منظور استفاده مصرف‌کننده واقعی نظارت کافی داشته باشند و با هر نوع احتکار و گرانفروشی مقابله کنند.

رضایی همچنین با اشاره به ضرورت حفظ شادابی جامعه تصریح کرد: فضای مسموم مجازی امروز صدها برابر بدتر از ویروس کرونا حیات جامعه را به خطر انداخته است.

وی خاطرنشان کرد: آحاد مردم و مسوولان ضمن حساس بودن نسبت به شیوع بیماری، حفظ امید، آرامش و فضای بدور از استرس را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند زیرا آرامش و امید موجب تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن انسان خواهد بود.

بر اساس تصمیم سازمان بهداشت جهانی، از روز سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸ (۱۱ فوریه ۲۰۲۰ میلادی)، ویروس جدید کرونا که هفتمین ویروس شناخته شده از این خانواده است، «سارس-کوو-۲» نام گرفت و بیماری ناشی از ابتلا آن نیز «کووید-۱۹» نامیده شد.

کویید، نامی ترکیب شده از حروف سه کلمه کرونا، ویروس و واژه انگلیسی Disease (بیماری) است و عدد ۱۹ ناظر بر سال تشخیص این بیماری (۲۰۱۹) است.

این بیماری جدید قرن، قابل پیشگیری است و با راهکارهای ساده و اندکی دقت می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

مردم باید از تماس‌های غیرضروری و حضور در میان شلوغی جمعیت پرهیز کنند، فاصله منطقی را با همه افراد(یک متر) رعایت کرده و روبوسی و دست دادن‌های غیرضروری را کنار بگذارند.

همچنین افرادی که علائم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا دارند، در منزل بمانند و بسرعت مراقبت‌های درمانی را از طریق پزشکان در پیش بگیرند و با سایر افراد تماس نداشته باشند.

به اشتراک بگذارید :