12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ ۲۰:۴۰:۱۷
کد مطلب:  1106073
مدیر کل آموزش پرورش استان زنجان خطاب به  روسای ادارات ، معاونین و کارشناسان سلامت مناطق 14گانه استان: 
با همت و تلاش همه مدیران ، مدارس راباید به محیطی پاک و ایمن برای دانش آموزان و همکاران تبدیل کنیم

در راستای هماهنگی هر چه بیشتر در اجرای دستورالعمل های حوزه پیشگیری از بیماری کرونا در مدارس، جلسه ای به صورت  ویدئو کنفرانس برای روسای ادارات، معاونین و کارشناسان سلامت مناطق 14گانه استان با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان برگزار شد. 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن تاکید بر بازدید مستمر ناظرین  از مدارس و مراکز آموزشی جهت حصول  اطمینان از وضعیت مطلوب بهداشت محیط مدارس تصریح کرد: روسای مناطق آموزشی استان گزارشات اقدامات و فعالیت ها در حوزه پیشگیری از بیماری کرونا در سطح مدارس را روزانه  به ستاد پیشگیری استان ارسال نمایند.
مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان در ادامه افزود: تا عادی شدن شرایط تمامی اردوهای دانش‌آموزی، کارگاه ها، مسابقات، سیمنارها و تجمعات لغو شده و به وضعیت بهداشتی خوابگاه‌های دانش آموزی مدارس شبانه روزی توجه ویژه و جدی شود. 
وی ضمن تاکید بر ممانعت از ورود دانش‌آموزان دارای علائم بیماری به کلاس ها  اظهار داشت: بدون ایجاد هر گونه استرس این دانش آموزان در کمترین زمان ممکن و با هماهنگی اولیا آنان به مراکز بهداشتی ارجاع داده شوند. 
مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان زنجان  با اشاره به اینکه تصمیم در مورد تعطیلی مدارس در اختیار ستاد مرکزی مقابله با بیماری است  گفت: در صورت دایر بودن مدارس از روز 10 بهمن ماه، مدارس باید با  ضدعفونی کردن سطوح‌ فیزیکی و اجرای سایر دستورالعملهای پیشگیری از این بیماری و آموزشهای لازم  مشغول خدمت باشند.
رفیعی همچنین در ادامه افزود:  در سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش آموزی نیز  باید نظارت دقیق و ویژه ای  وجود داشته باشد.
وی ابراز امیدواری کرد با تصمیمات درست ستاد مرکزی و هماهنگی  عوامل اجرایی از این بحران با امیدواری عبور کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :