19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۸ ۱۵:۱۹:۰۷
کد مطلب:  1106004
نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان در جمع مسئولین حوزه پرورشی آموزش و پرورش استان زنجان:
برای اصلاح ساختار تربیتی، بایستی افراد متخصص و دغدغه مند وارد حوزه تربیتی شوند

به مناسبت 8 اسفند روز تاسیس امور تربیتی جمعی از مسئولین حوزه پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان به همراه معاون پرورشی با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان این روز را گرامی داشتند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان،آیت الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد مقدس امور تربیتی و یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر گفت: آموزش و پرورش هم دغدغه مردم و هم مسئولین کشور است و این در حالی است که تمرکز خانواده ها عمدتا متمرکز بر موفقیت آموزشی فرزندان است تا پرورشی و بایستی به این نکته توجه کنیم که گسست نسلی اتفاق نیفتد و دانش آموزان به سمت آموزش مهارتهای زندگی اجتماعی سوق پیدا کنند.

  وی با اشاره به ضرورت یادگیری مهارتهای زندگی گفت: دانش آموزان بایستی مهارتهای رفتار درست را هم در مدرسه و هم خانواده و هم جامعه یاد بگیرند و در این خصوص وظیفه معلمان خطیر است.

  آیت الله خاتمی روش موعظه را یکی از راهکارهای تربیتی دانست که علی رغم مهم بودن،  کافی و اثرگذار نیست و باید با نگاه فرا اداری به مساله تربیت نگاه و عمل کرد.

 نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان دغدغه مندی و علاقه مندی مربیان تربیتی را جزو شروط تحقق اهداف تربیتی دانست و تصریح کرد: برای اصلاح ساختار تربیتی، بایستی افراد متخصص و دغدغه مند وارد حوزه تربیتی شوند و وجود افراد اثرگذاری چون مرحوم روزبه و یا مرحوم افشارچی در حوزه تربیتی استان به خاطر دغدغه مند بودن آنان بود و افرادی که دغدغه دینی و ملی دارند موفق خواهند شد.

  وی رفتار عملی مربیان تربیتی را بسیار مهم خواند و افزود: قدم اول در تبلیغ دین اسلام این است که خودمان مسلمان کاملی باشیم و بعد به تبلیغ اسلام بپردازیم.

آیت الله خاتمی اثرپذیری دانش آموزان در دوره نوجوانی را شدیدتر خواند و اضافه کرد: در این دوران بایستی به فرزندانمان قدرت «نه» گفتن را بیاموزیم تا مهارتهای زندگی را در بهترین شکل یاد بگیرند و تحت تاثیر همسالان قرار نگیرند.

 

در ابتدای این دیدار جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تبریک سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی گفت: هدف از این دیدار تجدید میثاق با آرمانهای شهیدان رجایی و باهنر است و نیز تقدیر از کسی است که جزو خانواده تعلیم و تربیت این استان محسوب و از عوامل اثرگذار پرورشی است .

  وی آیت الله خاتمی را حامی اصلی تعلیم و تربیت استان خواند و افزود: شما به عنوان یک معلم اخلاق، نقش موثری در تحقق اهداف تربیتی استان دارید و امیدواریم با حمایتهای شما هر چه بیشتر شاهد تحقق بیش از پیش اهداف پرورشی و تربیتی استان باشیم.

  گنج خانلو تعداد مربیان تربیتی استان را 720 نفر بر شمرد که در اقصی نقاط استان مشغول به فعالیت هستند.

 

به اشتراک بگذارید :