28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۱۴:۳۳:۲۸
کد مطلب:  1104576
آغاز همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و دانشگاه صنعتی شریف

تفاهم نامه همکاری با موضوع آموزش های کارآفرینی و به مناسبت هفته اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی فی مابین اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و دانشگاه صنعتی شریف منعقد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشستی در حاشیه امضاء تفاهم نامه ضمن ابراز خرسندی از همکاری آموزش و پرورش و نهاد دانشگاه , این همکاری را تمرین خوبی برای استفاده متقابل از دانش و تخصص دانشگاه و تجربه آموزشی  آموزش و پرورش بیان نمود.  صیدلو گفت : " روح حاکم بر گام دوم انقلاب سرمایه گذاری بر روی نوجوانان و جوانان است  و با نگاه مدیریتی می توان خلاء ارتباط ساختار مند با سازمانها و نهادهای علمی و فرهنگی خارج از ساختار آموزش و پرورش را رفع نمود " . وی با تاکید بر اهمیت آموزش های اقتصاد و کسب و کار گفت : دانش اموزان پس از فراغت از تحصیل وارد بازار کار خواهند شد و آموزش هایی که در حوزه اشتغال و کارآفرینی در دوره تحصیلی دوازده ساله خود خواهند داشت می تواند پایه گذار تصمیم گیری درست آنها در ادامه تحصیل در دانشگاه و یا ورودشان به بازار کار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خاطر نشان کرد :  مفاهیم ساحت اقتصادی و کارافرینی سند تحول بنیادین باید به صورت فراگیر  به همه دانش آموزان آموزش داده شود و در این راستا باید به تخصص و علم دانشگاه و پژوهش های انجام شده در حوزه های فرهنگی و علمی اعتماد کرد. وی همکاران خود در آموزش و پرورش اعم از معلمان و مدیران و کارشناسان را مخاطب قرار داد و گفت : " همه ما معلمان باید ابتدا در شش ساحت تعریف شده در سند تحول بنیادین توانمند شویم به طوری که یک معلم بتواند دورنمایی از اجرای آموزش این شش ساحت را در مقابل دانش اموزان خود ترسیم نماید " . صیدلو در پایان ابراز امیدواری نمود نتایج حاصل از این همکاری را بتوان درآموزش و پرورش سراسر کشور ارائه نمود .

بنا بر این گزارش یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی , با تاکی بر اهمیت برنامه های آموزشی و برنامه ریزی به منظور افزایش دانش جامعه آموزش و پرورش  از همکاران خود در اتاق اقتصادی و کارآفرینی سند تحول بنیادین و سایر دفاتر همکار در انعقاد تفاهم نامه تشکر و قدردانی نمود. بهارلو همچنین ابراز امیدواری نمود که زمینه های همکاری با سایر نهادهای علمی و فرهنگی در حوزه اقتصاد بتواند  زمینه ساز توسعه اقتصادی و حضور نیروهای انسانی توانمند در چرخه اقتصاد کشور باشد.

به اشتراک بگذارید :