15 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۱۲:۰۵:۲۶
کد مطلب:  N6G8dNUO
دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس تاکید کرد :
جامعه باید جایگاه و نقش کلیدی معلمین را باور داشته باشد

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس گفت: دیدگاه جامعه باید به این سمت و سو باشد که جایگاه و نقش کلیدی معلمین را باور داشته تا معلم بتواند نقش الگویی خود را به نحو شایسته ایفا کنند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، عبدالرسول احمدي  در همایش تقدیر از معلمین نمونه استان فارس  ،که در تالار سعدی باشگاه فرهنگیان شیراز برگزار شد، گفتتکریم و تعظیم مقام معلم، توصیه دینی و فرهنگی ما است  و در آموزه های دینی ما به  این مهم  اشاره شده است  .

وی با تاکید بر نقش معلمین در شکل گیری فرهنگ جامعه و شخصیت دانش آموزان گفت: اعتقاد ما این است که باید احترام به معلم در جامعه نهادینه شده  و دیدگاه جامعه به  این سمت و سو باشد که جایگاه و نقش کلیدی معلمین را باور داشته باشد تا  معلم بتواند نقش الگویی خود را به نحو شایسته ایفا کرده و بسیاری از مشکلات رفع شود .

احمدی با بیان اینکه " برای فرهنگ سازی در همه زمینه ها باید مدارس را به عنوان اصلی ترین مرکز برای این موضوع دانست"گفت: آموزش و رورش به دنبال تربیت دانش آموز متفکر و خلاق است و  محصول آموزش و پرورش باید فردی باشد که با هنجارای جامعه سازگار باشد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس ، با انتقاد از رفتار شعاری درباره معلمین گفت: انتظار  آن است  که همه  دستگاه های استان در کمک به آموزش و پرورش  تلاش کنند.

احمدی با اشاره به  نحوه انتخاب معلمین نمونه گفت : با ابتکار جدید در انتخاب معلمین نمونه ، بر خلاف سنوات گذشته ،در سال جاری  رویکرد واگذاری اختیار به  مناطق و بویژه مدارس به عنوان عنصر اصلی تصمیم گیری در آموزش و پرورش پیش گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه" این رویکرد از سیاست های وزرات آموزش و پرورش است" گفت: مدارس  و مناطق آموزش و پرورش نیز بر اساس شاخص های انتخابی خود ، نسبت به انتخاب و معرفی معلمین نمونه اقدام نموده اند  و بر همین اساس در این هفته  نزدیک به 230 تن  از همکاران فرهنگی،به عنوان منتخبین مناطق و شهرستان ها  در سطح استان  تقدیر می شوند.

دبیر ستاد بزرگداشت مقام معلم آموزش و پرورش فارس افزود : از بین همکاران منتخب  مناطق و شهرستان ها  نیز  50 نفر از معلمین، به عنوان معلم نمونه استانی انتخاب شده اند که در این جلسه از آنها تقدیر می شود.

وی  همچنین با اشاره به سالروز شهادت  استاد مرتضی مطهری  گفت: در فضایی که  به جای ترویج بعد رحمانی دین، خشونت ترویج می شود،  خلع  وجودی این شهید بزرگوار  بیش از پیش ملموس است.

 

احمدی با بیان اینکه " انتخاب شهید  مطهری به عنوان معلم نمونه ، به علت ویژگی های خاص وی می باشد" افزود : مطهری  از جمله علمای ارزشمندی بود که  اندیشه وی فراتر از سایر مکاتب بود و  هدف او نشان دادن چهره واقعی دین بود.

وی گفت: بزرگترین آفت در هر مکتب ،بویژ مکاتب دینی تک بعدی بودن است ، اما  شهید مطهری در ابعاد عرفانی ، کلامی و فلسفی  محدود و محصور نشد  و  به همین دلیل  آثار وی برای همیشه تازگی دارد .

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به اجرای برجام  گفت: افق روشن  برجام ، نتیجه رویکرد عقلانی دولت و  رییس جمهور مدبر است .

به اشتراک بگذارید :