26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۷ ۰۸:۳۸:۴۸
کد مطلب:  1103521
اعلام برنامه‌ها و روزشمار هفته گرامیداشت تربیت اسلامی وروز امورتربیتی

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش برنامه‌ها و جدول روزشمار گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، مسعود شکوهی در مورد برنامه‌های معاونت پرورشی و فرهنگی برای بزرگداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی گفت: همه‌ساله هشتم الی چهاردهم اسفندماه به‌عنوان هفته تربیت اسلامی نام‌گذاری شده است و روز هشتم اسفندماه نیز به‌صورت مشخص به نام روز امور تربیتی است.

وی افزود: همان‌طورکه می‌دانید پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نظام تعلیم و تربیت مانند بسیاری از ارکان جامعه موردبازنگری و تحول اساسی قرار گرفت با توجه به حساسیتی که در حوزه آموزش‌وپرورش وجود داشت و رسالت سنگین تربیت میلیون‌ها کودک و نوجوان و اهداف و همچنین لزوم پیشبرد آرمان‌های انقلاب و تعلیمات اسلام و سیره اهل‌بیت عصمت و طهارت (ع) نهاد امور تربیتی با مأموریت جدید در آموزش‌وپرورش شکل گرفت.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش‌وپرورش ادامه داد: ما در این حوزه سیاست‌ها و برنامه‌های دولت تدبیر و امید و چرخش‌های تحول‌آفرینی که در سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش برآن تأکید شده و واقعاً در آموزش‌وپرورش اثربخش است را مدنظر قرار داده‌ایم و سعی کرده‌ایم زمینه‌های لازم برای ترسیم، ترمیم و ضرورت جایگاه تربیت اسلامی و امور تربیتی را فراهم کنیم.

وی گفت: هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی فرصتی است برای تقدیر از همه فعالان عرصه تربیت در آموزش‌وپرورش به‌صورت گمنام در این عرصه تلاش می‌کنند و به دنبال این هستیم که توجه همه حوزه‌های تصمیم‌گیر را به این امر معطوف کنیم.

شکوهی به سایر برنامه‌های این هفته اشاره کرد و گفت: معرفی و ترویج شیوه‌های نوین مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی در مدارس، معرفی جایگاه و خدمات امور تربیتی در جامعه و همچنین پژوهش‌هایی که با همکاری بخش‌های دیگر وزارت آموزش‌ و پرورش آن‌ها را دنبال می‌کنیم از برنامه‌ها و اهداف ما است که امیدواریم در این هفته محقق شود.

وی تصریح کرد: به همین منظور ستادی در وزارتخانه و ستادی مجزا در استان‌ها با مسئولیت مدیرکل آموزش‌وپرورش استان، معاون پرورشی و رئیس اداره امور تربیتی برای برنامه‌ریزی تشکیل ‌شده است که موضوع ابتدا در شورای آموزش‌وپرورش استان مطرح می‌شود و سپس اجرا خواهد شد همچنین روزشماری نیز به شرح زیر آماده و به استان‌ها ارسال ‌شده است.

روز‌شمار گرامیداشت هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی (هشتم اسفندماه) 1398

شعار هفته تربیت اسلامی: امور تربیتی و مأموریت‌های نوین در گام دوم انقلاب

ردیف

تاریخ

عنوان روزشمار هفته تربیت اسلامی

پنجشنبه

1398/12/8

امور تربیتی، تجدید میثاق با آرمان‌های امام(ره)، مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و شهدا، به ویژه شهیدان رجایی و باهنر، تجلیل از مربیان فعال، پیشکسوت، ایثارگر و خانواده معظم شهدای امور تربیتی

جمعه

1398/12/9

امور تربیتی، تحکیم فضایل اخلاقی، تقویت انس با قرآن و سبک زندگی
ائمه اطهار (ع)، حضور در نماز عبادی- سیاسی جمعه

شنبه

1398/12/10

امور تربیتی، مهارت‌آموزی، نشاط‌آفرینی، ارتقای سلامت روانی ، اجتماعی و توسعه مهارت‌های اخلاق محور

یکشنبه

1398/12/11

امور تربیتی، تشکل‌ها و شوراهای دانش‌آموزی، تربیت سیاسی، اجتماعی و اعتقادی در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی

دوشنبه

1398/12/12

امور تربیتی، پرچمدار گفتمان انقلاب اسلامی، رویش هنر، رونق اردو و تبلور قانونمندی، نظم و جامعه پذیری

سه شنبه

1398/12/13

امور تربیتی، نقش فضاهای پرورشی در منظومه تربیت (مراکز مشاوره، کانون‌های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن‌ها، اردوگاه‌ها)

چهارشنبه

1398/12/14

امور تربیتی، بسط فرهنگ احسان و نیکوکاری و تجلیل از جلوه‌ها و الگوهای ایثارگری به‌ویژه پاسداشت سپهبد شهید سردار سلیمانی به عنوان مکتب مقاومت و مدرسه درس‌آموز

 

به اشتراک بگذارید :