23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۱۱:۱۳:۴۶
کد مطلب:  OGQvX8ua
برگزاری یادواره 9 شهید فرهنگی در شهرستان فومن

در راستای کنگره ملی 8000 شهید قهرمان استان گیلان یادواره 9 شهید فرهنگی والامقام شهرستان فومن در تالار شهید بهشتی آموزش و پرورش به همت این مدیریت برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ایزدپناه استاد حوزه و دانشگاه به زوایای مختلف دفاع مقدس وجایگاه رفیع شهدای فرهنگی در جمع فرهنگیان و دانش آموزان گفت: ما هرگز نمی توانیم دینمان را به شهدا ادا کنیم و شهدا هم به برگزاری یادوره ما نیازی ندارند و این ما هستیم که وظیفه داریم مفاهیم ارزشمند دوران دفاع مقدس را به نسل جدید نوجوان و جوان جامعه انتقال دهیم.
ایزدپناه تصریح کرد : باید هدف و منزلت شهدا را قدر بدانیم که شهادت و عروج و جاودانه  به ابدیت پیوستن است ، شهادت بالاترین ارزش و امتیازی است که انسان های ممتاز به آن رسیده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه شهدای مدافع حرم حق بزرگی بر گردن ما دارند و امنیت موجود کشور مرهون خون این شهدا است افزود : شهدای مدافع حرم امتیازهایی دارند که یکی از این امتیازها دفاع از حرم های اهل بیت و شهادت در این راه است که اگر شهدا ی حرم نبودند امروز باید با داعش می جنگیدیم.

ایزدپناه گفت : روحانیون در دوران دفاع مقدس علاوه بر کار تبلیغ و نشر فرهنگ و احکام و معارف دین مبین اسلام ، داوطلبانه در جبهه ها حضور می یافتند و در کنار سایر رزمندگان در برابر دشمن بعثی می جنگیدند و شهدای بسیاری هم از این قشر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شد.

 

به اشتراک بگذارید :