20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۱۰:۵۷:۳۸
کد مطلب:  6UMAVRHL
به مناسبت فرا رسیدن ایام بزرگداشت مقام معلم صادر شد
پیام قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان

وجود مبارک معلم این ارزش را دارد که از خود پلی می سازد و شاگردانش را به عبور از آن دعوت می کند و هنگامی که راه را بر آنان گشود ، با شادی در پی ساختن پل های دیگری از خود بر می آید تا آنان را نیز برای ساختن پل هایی ماندگار تشویق کند . این یعنی مدیریت کریمانه اغلب مناسباتی که در جهان هستی جاری است . جا دارد که این اوقات را غنیمت شماریم و این هفته را به فرصتی برای طرح ارزش های معلمی تبدیل کنیم و در جهت اعاده جایگاه و منزلت معلم از هیچ کوشش دریغ نورزیم .

به نام خدا

 

تقارن مبارک روزهای بزرگداشت مقام معلم را با لحظه های بهشتی ماه اردیبهشت به فال نیک می گیرم . گویی طبیعت نیز مانند انسان های حق شناس ، همه ظرفیت ها ، قابلیت ها ، زیبایی ها و شکوفائی هایش را به کمک گرفته تا آن را نثار کسانی کند که در کانون دانائی و آگاهی قرار گرفته اند و خورشید آدم تاب وجودشان، از مشرق جان انسان ها طلوع می کند و غرفه ذهن و ضمیرشان را نور باران می سازد . در واقع اردیبهشت به استقبال روز معلم آمده با سبدهایی پر از گل و چهره ای سرشار از سلام و سپاس و ستایش .

وجود مبارک معلم این ارزش را دارد که از خود پلی می سازد و شاگردانش را به عبور از آن دعوت می کند و هنگامی که راه را بر آنان گشود ، با شادی در پی ساختن پل های دیگری از خود بر می آید تا آنان را نیز برای ساختن پل هایی ماندگار تشویق کند . این یعنی مدیریت کریمانه اغلب مناسباتی که در جهان هستی جاری است .

جا دارد که این اوقات را غنیمت شماریم و این هفته را به فرصتی برای طرح ارزش های معلمی تبدیل کنیم و در جهت اعاده جایگاه و منزلت معلم از هیچ کوشش دریغ نورزیم .

شما همکاران گرامی خوب می دانید که آموزش و پرورش و نقش  معلمی در هر دوره ویژگی های خاص خود را می طلبد . آموزش و پرورش آینده مبتنی بر دانایی و قوه تفکر و قدرت و خلاقیت است . مهارت های سطوح بالا ، تغییر مداوم و سریع نوآوری ها ، تحقیق ، تنوع در آموزش ، آموزش انفرادی ، تصمیم گیری های گروهی ، توجه به نیازهای محلی و جمعی ، رودرویی مستقیم با مسائل و حل فوری آن ها به مدد اندیشه ، استفاده از دانش و فناوری های پیشرفته ، آموزش از راه دور ، استفاده از رایانه و . . . از جمله ویژگی های آموزش و پرورش در قرن حاضر است که هر سال بر ظرفیت های آن افزوده می شود و معلمان عزیز باید قدرت انطباق با آن را داشته باشند .

در آموزش های نوین ، مدارس خلاق حرف اول را می زنند و آموزش و پرورش اگر بخواهد در سطح رسالت های حقیقی خود قرار گیرد باید به مرکز خلاقیت ها در جامعه تبدیل شود .

توقف در منزلگاه مشکلات معلمان آموزش و پرورش را از کارآیی ، اثربخشی و حرکت به سمت اهداف مورد نظر باز می دارد و به تبع آن شتاب توسعه کاهش می یابد و جریان تربیت نیروی انسانی به عنوان محور توسعه پایدار مختل می گردد.

هر که معلمی کرده باشد خوب می داند که معلمان شایسته را در راهبری کلاس های درس چه فداکاری هایی می کنند و چه زیبا یی هایی می آفرینند و در دامان پر مهر خویش انسانیت را پرورش می دهند و به آغوش جامعه می سپارند .

انسان هایی اینچنین شریف و فداکار در فرآیندهای اجتماعی شایسته تکریم و خدمتگزاری هستند و افتخار ما در حوزه های ستادی و اداری این است که بتوانیم زمینه هایی را برای تابش برکت بخش شما فراهم سازیم و قدر والایتان را بدانیم و از حقوقتان حمایت کنیم .

پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و در جهت سفارشات مستمری که همواره مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص پرداختن به مسائل آموزش و پرورش ومعلمان داشته اند ، با تلاش بی دریغ دولت مردان و با حضور هوشیارانه و فراگیر مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی با رقه های امیدی پیدا شده که به مبانی فرهنگی جامعه توجه بیشتری صورت گیرد و وضعیت موجود در مسیر بهبود و اصلاح قرار گیرد که نیک می دانید سازندگی فرهنگی جریانی زمان بر و ریشه ای است و آثار آن به تدریج ظاهر می شود و با قضاوت های سریع و سطحی قابل ارزیابی نیست .

با تمام وجود و اشتیاق روزهای بزرگداشت مقام معلم را گرامی می دارم ، مقام والایتان را ارج می نهم و طلوع شورانگیز این روزهای نورانی را به پیشگاهتان تبریک عرض می نمایم و توفیق روز افزون همه معلمان شریف را از درگاه خداوند کریم آرزومندم .

 

محمد حسن قائدیها

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان

 

به اشتراک بگذارید :