20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۱۰:۲۷:۲۶
کد مطلب:  LGGOPcQy
همزمان با هفته مشاغل در نواحی و مناطق برگزار شد
معرفی رشته های موجود در جامعه و ارائه توضیحات پیرامون نحوه ورود به این رشته ها

هفته معرفی مشاغل که هر ساله در هفته اول اردیبهشت ماه در مدارس برگزار می شود، فرصت مناسبی است تا دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی بامشاغل گوناگون و لزوم آنها در جامعه آشنا شوند. آشنایی با مشاغل مختلف این امکان را به دانش آموزان می دهد تا متناسب بااستعداد،توانایی،رغبت ،هوش وعلائق خود نسبت به انتخاب رشتة تحصیلی مناسب که منجر به انتخاب شغل مورد علاقة آنها می شود ، اقدام نمایند.

 

 

 

هفته معرفی مشاغل که هر ساله در هفته اول اردیبهشت ماه در مدارس برگزار می شود، فرصت مناسبی است تا دانش آموزان دوره های مختلف تحصیلی بامشاغل گوناگون و لزوم آنها در جامعه آشنا شوند.

آشنایی با مشاغل مختلف این امکان را به دانش آموزان می دهد تا متناسب بااستعداد،توانایی،رغبت ،هوش وعلائق خود نسبت به انتخاب رشتة تحصیلی مناسب که منجر به انتخاب شغل مورد علاقة آنها می شود ، اقدام نمایند.

بر همین اساس زهرا قجاوند، رئیس اداره مشاوره تربیتی تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان در گفتگو با خبرنگار اموزش و پرورش گفت: همه ساله در هفته اول اردیبهشت ماه در آموزش و پرورش برنامه های ویژه ای در نواحی و مناطق استان برگزار می شود.

وی افزود: در شیوه نامه امسال که از سوی وازت آموزش و پرورش ابلاغ شده بود، شعار روزشمار هفته مشخص شده است و ما نیز براساس شیوه نامه، آن را به نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان ارسال می کنیم.

قجاوند اظهار کرد: امسال شیوه نامه مذکر براساس شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده بود تعیین شد و علاوه بر این نیز بر بحث هدایت تحصیلی و رشته های موجود در هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش تاکید شده است.

رئیس اداره مشاوره تربیتی تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: در سال جاری وزارتخانه پیشنهاد برگزاری برنامه های مربوط به هفته مشاغل را تا دو هفته ارائه نمود.

وی با اشاره به بخشی از برنامه های اجرا شده در این دو هفته تصریح کرد: معرفی رشته های موجود در جامعه، ارائه توضیحات لازم پیرامون نحوه ورود به رشته ها براساس علایق افراد، برگزاری همایش ها با تاکید بر هدایت تحصیلی، بازدید از مراکز فنی حرفه ای و کاردانش، بازدید از مناطق صنعتی، دعوت از صاحبان حرف، کارآفرینان، راه اندازی نمایشگاه ها با موضوع معرفی رشته ها در سطح دبیرستان ها و هنرستان ها که به صورت مشترک در بین نواحی و مناطق آموزش و پرورش برگزار شد.

نکته مهم اینکه با پایان یافتن برنامه ها، مسئولان مربوطه در نواحی و مناطق آموزش و پرورش اقدام به ارسال گزارش عملکرد خود به اداره مشاوره تربیتی تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان می کنند و ما نیز با بررسی عملکرد انها اقدام به اعطای تقدیرنامه به متولیان امر خواهیم کرد.

گفتنی است که از سوی مسئولان مربوطه در اداره مشاوره همزمان با هفته مشاغل بازدیدهایی از نوع فعالیت های موجود در مدارس انجام می شود .

البته ناگفته نماند که مشاوران مدارس در این هفته با کمک از کلیه امکانات مدرسه و انجام فعالیت های ذیل،می توانند نقش موثری را در آشنایی بهتر دانش آموزان با مسیر شغلی آینده خود داشته باشند.

 

به اشتراک بگذارید :