23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ ۰۸:۵۲:۰۸
کد مطلب:  1102260
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
 ۶۰ هزار فرهنگی دوره‌های آموزشی مقابله با کرونا را فرا می گیرند

الهه حسن پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از راههای پیشگیری از بیماری های واگیردار در اماکن عمومی، افزایش اطلاعات و آگاهی دانش آموزان و فرهنگیان در زمینه انتقال و انتشار بیماری کرونا است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از ایرنا ، الهه حسن پورمعاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: دانش آموزان سه گام، رعایت نکات بهداشتی هنگام عطسه و سرفه، ممانعت از روبوسی و دست دادن و شستن صحیح دست ها را فرا می گیرند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران افزود: ضد عفونی و گندزدایی تمامی سطوح و لوازم مورد تماس با دانش آموزان اعم از میزها، شیر های آبخوری، دستگیره های درهای ورودی و خروجی، تمامی قسمت های پایگاه های تغذیه سالم (بوفه مدارس)، سرویس های بهداشتی و نرده ها ضد عفونی شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: حضور و غیاب کارکنان دیگر انگشتی نخواهد بود و هر یک از کارکنان آموزش و پرورش با خودکار شخصی، حضور خود را اعلام کنند.

حسن پور با بیان اینکه همه مدارس ملزم به ضد عفونی کردن تمام فضاهای  آموزشی هستند، تاکید کرد:  عدم رعایت  بهداشت در مراکز و پایگاه های تغذیه دانش آموزی موجب تعطیلی این گونه اماکن خواهد شد.

وی یادآور شد: از حضور و ادامه کار دانش آموزان و پرسنلی که آنفلوانزا، تب بالای ۳۸ درجه و علائم سرماخوردگی دارند ممانعت می شود

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران گفت: آموزش های لازم و مورد نیاز به نیروهای خدماتی در مدارس و اداره کل و ادارات تابعه آموزش و پرورش ارائه شده است.

وی با تاکید بر اینکه همه مدارس شهرستان های استان تهران مکلف به ضد عفونی کردن مدارس هستند و بازرسی در این زمینه انجام می شود، افزود: تمامی اماکنی که حوزه انتخاباتی بودند به طور کامل ضد عفونی شدند.

حسن پور گفت: اقداماتی در راستای گندزدایی و ضد عفونی پایگاه های تغذیه و مدارس شبانه روزی انجام شده است.

این مسئول افزود: بالغ بر سه هزار فضای آموزشی به ویژه مراکز استثنایی برای ضدعفونی کردن مورد توجه و تاکید قرار گرفته اند.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :