22 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ ۰۹:۰۹:۴۹
کد مطلب:  NA8e8yxe
رئيس اداره مدارس غیردولتی و مشاركتهاي مردمي آموزش و پرورش فارس خبر داد :
معافیت مالیاتی تغییر کاربری برای مدارسی غیر دولتی فعال در فضای استیجاری

رئيس اداره مدارس غیردولتی و مشاركتهاي مردمي آموزش و پرورش فارس گفت : مدارسی غیر دولتی که در فضای استیجاری فعالیت می کنند ،از مالیات تغییر کاربری معاف شدند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رسول قانونی با اعلام این خبر گفت: شورای اسلامی شهر شیراز ،مصوبه عوارض سالیانه بهره برداری موقت از مدارس غیر دولتی  را لغو کرد .

وی افزود : به استناد آئین نامه استقرار مدارس غیر دولتی مصوبه هیئت دولت،  در مناطق و محلات مختلف ، در فضای عرصه و اعیان ، کاربری آموزشی و غیر آموزشی با رعایت ضوابط و مقررات آموزش و پرورش بلامانع اعلام شده است .

قانونی گفت :  طبق فصل چهار آئین نامه اجرای قانون تاسیس و اداره مدارس ، مراکز آموزشی و مراکز پرورشی ، مصوبه  مجلس شورای اسلامی در اردیبهشت ماه 87 ، مدارس غیر دولتی در زمینه  تخفیفات ، ترجیحات و معافیت های مالیاتی و عوارض در حکم مدارس دولتی هستند و  از مالیات معاف می باشند .

رئيس اداره مدارس غیردولتی و مشاركتهاي مردمي آموزش و پرورش فارس گفت : با پیگیری های مدیرکل آموزش و پرورش و مدیریت مشارکت های مردمی اداره کل و همچنین  همکاری و مساعدت اعضای شورای اسلامی شهر شیراز، ماده واحده فصل 16 عوارض سالیانه بهره برداری موقت از ساختمان ها و مدارس استیجاری غیر دولتی در  اردیبهشت ماه 95  لغو شد.

وی افزود : بر این اساس  مدارسی غیر دولتی که در فضای استیجاری فعالیت می کنند معاف از مالیات تغییر کاربری شدند.

به اشتراک بگذارید :