23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۰۹:۲۶:۲۲
کد مطلب:  1101024
مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اعلام کرد؛
وزارت آموزش‌وپرورش هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی ندارد

مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اعلام کرد: وزارت آموزش‌وپرورش هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اخیراً در پیام‌رسان غیررسمی «تلگرام» برخی افراد با ساخت کانال خبری و با عنوان جعلی «وزارت آموزش‌وپرورش» اقدام به برگزاری نظرسنجی با موضوع تعطیلی مدارس به بهانه شیوع ویروس کروناکرده‌اندکه باعث شده است تا برخی دانش آموزان عزیز و اولیای محترم تصورکنند این منابع خبری وابسته به وزارت آموزش‌وپرورش می‌باشد.

شایان‌ذکر است؛ وزارت آموزش‌وپرورش به استناد «بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» مبنی بر اینکه هرگونه استفاده از پیام‌رسان‌های اجتماعی خارجی برای دستگاه‌های دولتی ممنوع است، هیچ کانال رسمی در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی اعم از تلگرام و توییتر ندارد. لذا وزارت آموزش‌وپرورش هرگونه وابستگی کانال‌های موجود با این وزارتخانه را تکذیب می‌کند.

همچنین ازمخاطبان محترم، دانش آموزان عزیز و اولیای گرامی آن‌ها درخواست می‌شود تا اخبار و اطلاعیه‌های وزارت آموزش‌وپرورش را صرفاً از طریق پورتال رسمی این وزارت خانه به نشانی www.medu.irو مراجع رسمی دنبال کنند و فریب برخی افراد و رسانه‌های غیر معتبر را نخورند.

گفتنی ست؛ وزارت آموزش‌وپرورش حق قانونی خود را جهت پیگیری اخبار کذب این کانال‌ها محفوظ می‌داند.

به اشتراک بگذارید :