18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۱۳:۵۱:۳۵
کد مطلب:  1100238
جلسه هم اندیشی "پیشگیری از کرونا در مدارس" برگزار شد

جلسه هم اندیشی  پیشگیری از کرونا در مدارس با حضور مدیر کل آموزش و پرورش زنجان، مدیرکل پدافند غیرعامل ، مدیر کل امور امنیتی استانداری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان  و سایر اعضا در محل سالن غدیر اداره کل  آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به انتشار ویروس کرونا در سطح جهان ابراز داشت: امیدواریم با هم فکری و هم اندیشی بتوانیم  اقدامات پیشگیرانه  موثر و مفید در سطح مدارس انجام دهیم.

رفیعی با اشاره به نگرانی اولیا در مورد این بیماری،  ابراز داشت: باید آموزش های لازم و اطلاعات درست از این بیماری به دانش آموزان و اولیا ارائه شود  که در کنترل این بیماری بسیار موثر خواهد بود.

محمدرضا صائینی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زنجان نیز با تاکید بر اولویت دار بودن آموزش و پرورش در امر آموزش های همگانی  گفت: ویروس کرونا در افراد زیر 12 سال بیماری خفیف ایجاد می کند و  برای آنان کشنده نیست.

صائینی در ادامه افزود:  میزان انتقال این ویروس در مقایسه با آنفلوآنزا سه و نیم برابر است و در شرایط مطلوب تا 9 روز ماندگاری دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: مهمترین راه مقابله و پیشگیری با این بیماری شستشوی مستمر و درست دست ها است.

صائینی با اشاره به ضدعفونی کردن  محیط حداقل روزی یکبار ابراز داشت: برای ضد عفونی کردن محیط می توان از محلول شامل یک واحد وایتکس و 9 واحد آب استفاده کرد  و استفاده از ماسک نیز صرفا برای فرد بیمار و افرادی که از این بیمار ها مراقبت  می کنند لازم و ضروری است.

در ادامه این جلسه اعضا به نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص  اقدامات لازم در مدارس جهت پیشگیری از این بیماری ارائه کردند.

شایان ذکر است اداره کل آموزش و پرورش استان با همکاری شبکه بهداشت و درمان استان  برای 2 هزار و 500 همکار  و 17 هزارو 600 نفر از اولیا در خصوص  آگاهی بخشی بیماری کرونا کارگاه  آموزشی  برگزار کرده است.

 

به اشتراک بگذارید :