13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵ ۱۱:۳۰:۳۲
کد مطلب:  1099804
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش فارس منصوب شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش متوسطه چه ازنظر کمی و چه کیفی بر روی نتایج فعالیت‌های آموزش‌وپرورش مؤثر است و ساماندهی درست این حوزه گامی بلند برای پیشرفت دانش آموزان در آینده است.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین معارفه سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش فارس، گفت: آموزش متوسطه چه ازنظر کمی و چه کیفی بر روی نتایج فعالیت‌های آموزش‌وپرورش مؤثر است و ساماندهی درست این حوزه گامی بلند برای پیشرفت دانش آموزان در آینده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس با اشاره به فعالیت‌های مهمی که در این حوزه انجام‌شده، گفت: برای تداوم این فعالیت‌ها و پیشبرد اهداف حوزه متوسطه مسیر زیادی در پیش است و یکی از ضروریات مهم آن برنامه‌ریزی و برنامه محور بودن اقدامات است.

وی بر لزوم توجه به مدیریت آموزشگاهی در این حوزه نیز تأکید کرد و گفت: رمز موفقیت در موضوع آموزش ، توجه به مدیریت آموزشگاهی است، چراکه بر اساس سند تحول بنیادین و برنامه مدرسه محوری ،وقوع هر تحول در مدرسه باید توسط مدیران  انجام شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس همچنین بر لزوم توجه ویژه به موضوع معدل کتبی نهایی دانش آموزان به‌عنوان یکی از برنامه‌های اصلی آموزش متوسطه تأکید کرد و گفت: برای بالابردن سطح معدل کتبی نهایی دانش آموزان نیازمند برنامه‌ریزی مدون و دقیق هستیم.

 وی مشاوره و هدایت تحصیلی و توجه به توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی دانش آموزان را از دیگر برنامه‌های مهم اداره کل آموزش‌وپرورش فارس در طی سال‌های اخیر دانست و گفت:درزمینه توازن رشته‌های تحصیلی و گرایش کمی دانش آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای هم‌اکنون به میانگین حدود 34 درصد  رسیده‌ایم و بر اساس برنامه ششم توسعه این درصد تا پایان این برنامه باید به حدود 50 درصد برسد.

نجفی گروه های آموزشی را یکی از تأثیرگذارترین حوزه‌ها در آموزش متوسطه دانست و گفت: برنامه‌ریزی و ساماندهی خوب این حوزه نیز در ارتقاء کیفیت آموزشی بسیار مؤثر است .

وی با تأکید بر لزوم توسعه عدالت آموزشی در بین دانش آموزان ، گفت: هم‌اکنون نزدیک به 30 هزار دانش‌آموز در 132 مدرسه شبانه ریزی در سراسر استان مشغول به تحصیل هستند و فارس درزمینه توسعه مدارس شبانه‌روزی در راستای ایجاد عدالت آموزشی ، چه ازنظر کمی و چه کیفی رشد خوبی داشته .

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از خدمات فرهاد اسماعیلی به عنوان معاون سابق آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس، ناصر قجری به عنوان سرپرست این معاونت منصوب شد.

به اشتراک بگذارید :