13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۰۹:۰۷:۰۲
کد مطلب:  1099351
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جلسه هم اندیشی سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی تاکید کرد:
لزوم نهادینه کردن هویت ایرانی اسلامی در شخصیت نوآموزان دوره پیش دبستانی

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: هویت ایرانی اسلامی باید در دوره پیش دبستانی و در شخصیت نوآموزان این مرز و بوم نهادینه شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان فارس، دکترعلی عسکر نجفی در جلسه هم اندیشی سومین همایش ملی هویت کودکان ایران اسلامی به میزبانی استان فارس که با حضور روسا، معاونین آموزش ابتدایی و کارشناسان پیش دبستانی ادارات معین برگزار شد، پیامد عدم توجه به این مقوله خطیر را مهاجرت نوجوانان و جوانان از کشور دانست .

 مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: بحران هویت مهم ترین بحران برای افراد یک جامعه است و بی توجهی به هویت در قاموس اجتماعی و فرهنگی جامعه ما یک مخاطره است.

وی پرورش هویت را به مثابه پرورش یک نهال در زمان مناسب دانست و گفت: در صورت کاشتن بذر سالم و فراهم کردن شرایط محیطی لازم، یک نهال به خوبی رشد می کند؛ هویت ایرانی اسلامی نیز می بایست در دوره پیش دبستانی در شخصیت نوآموزان این مرز و بوم نهادینه شود.

نجفی گفت: برای برداشتن گام های مؤثر و ماندگاری در حوزه پیش دبستانی باید با پرداختن به هویت به عنوان یک گفتمان فرهنگی و تربیتی و نفوذ آن در تمامی لایه های جامعه، از ظرفیت های همه دستگاه های درون و برون سازمانی، برای راه اندازی پویش همگانی و علمی و تبیین شعار سال تحصیلی آینده بر مبنای هویت استفاده کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس فرایند هویت پذیری را از مباحث مهم و برجسته در دنیای امروز دانست و گفت: گرایش به سمت هویت از ضرورت های انکارناپذیر در هر جامعه است.

محمد فیاض پور با تاکید بر  اهمیت نقش نهاد آموزش و پرورش در هویت بخشی صحیح به کودکان و نوجوانان،  گفت:  نظام تعلیم و تربیت در همه کشورها بیشترین نیرو و سرمایه انسانی را در اختیار دارد و می تواند یکی از بهترین راه های تحکیم و تقویت هویت ملی به شمار آید.

فیاض پور در ادامه به تشریح جزییات فرهنگ سازی و ارتقای آگاهی مسئولین، سیاستگذاران، اولیا و مربیان نسبت به مقوله هویت در دوره پیش دبستانی و برگزاری مراسم استانی-منطقه ای و جشنواره های متنوع جذاب مبتنی بر هویت پرداخت.

به اشتراک بگذارید :