23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۰۸:۵۲:۵۵
کد مطلب:  1099326
نشست ویدئو کنفرانس با موضوع پیشگیری از ویروس کرونا

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری جلسه ویدئو کنفرانس با محوریت موضوع پیشگیری از ویروس کرونا با مناطق 21 گانه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، جلسه ویدئو کنفرانس با حضور الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت. عربعلی زینالی معاون ابتدائی، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی ، قاسم خوش‌قدم رئیس فناوری و اطلاعات اداره کل ، روسای مناطق ، شورای معاونین و کارشناسان مسئولان و کارشناسان سلامت و تربیت بدنی مناطق 21 گانه برگزار شد.

این جلسه با هدف افزایش آگاهی و آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری بموقع از شیوع کرونا ویروس و تشخیص زود رس و بموقع موارد مشکوک بصورت ویدئو کنفرانس برگزارشد.

الهه حسن پور در خصوص وضعیت کنونی کرونا ویروس و اپیدمویولوژی و نحوه پیشگیری و راه‌های انتقال بیماری نکاتی را بیان نمود.

این مقام مسئول با توجه به اهمیت موضوع گفت: مدرسه محل تجمع دانش‌آموزان است و 5 روز در هفته و روزی حدود 6 ساعت دانش‌آموزان کنار هم هستند و گروه هدفی که با آنها در ارتباط هستیم متشکل از دانش‌آموزان، اولیاء و همکارانی که بیشترین زمان را با آنها در تعامل می‌باشیم ،پس می‌توانیم برای جلوگیری از شیوع این ویروس آموزش‌های صحیح و درست به آنها دهیم تا به جامعه کمک کنیم.

در این رابطه علاوه بر گسترش تعاملات درون‌بخشی و برون‌بخشی جهت استفاده از پتانسیل همه نهادها و واحد‌های ذی‌ربط یک دوره ضمن خدمت 6 ساعته برای فرهنگیان تحت پوشش از طریق سامانه LTMS و بطور مجازی برگزار می‌گردد.

وی تاکید کرد که حفظ آرامش مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به کوروناویروس جدید رعایت بهداشت فردی و شستشوی مرتب دست می‌باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت در خصوص استفاده از محلول دکونکس و محلولهایی بر پایه الکل 60 درصد جهت ضد عفونی کردن سطوح و نیز وجود صابون مایع در مخازن سرویس های بهداشتی دانش آموزان و تأکید بر شستشوی مرتب دستها توسط دانش آموزان داشت.

به اشتراک بگذارید :