20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ ۰۸:۵۱:۱۵
کد مطلب:  1099287
نشست آموزشی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران

نشست معاونین و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در خصوص آموزش پیشگیری شیوع ویروس کرونا در سالن شورای داره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در این نشست که با حضور دکتر گل‌محمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران در محل اداره کل برگزار شد، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در این خصوص گفت؛ این جلسه به منظور آموزش راهکارهای پیشگیری از ویروس کرونا در سطح مدارس و در بین دانش آموزان تشکیل شد.

وی با اشاره به نوع ویروس کرونا افزود: ما در گذشته آموزشهای لازم در خصوص آنفلوانزا، سارس، مرس و ... داشته‌ایم ، در حال حاضر مطمئنا آموزش و پرورش می‌تواند با توجه به تجارب قبل می‌تواند آموزش‌های بهداشتی لازم جهت جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا ارائه نماید که این امر کمک شایانی به جامعه و کشور خواهد بود.

معاون تربیت بدنی و سلامت از معاونین و روسای ادارات حاضر در جلسه خواست تا یک بسیج همگانی تشکیل شود و با توجه به اهمیت موضوع بصورت پدافند غیر عامل در خصوص آموزش‌های بهداشتی به دانش‌آموزان، همکاران و اولیاء دانش‌آموزان اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه دکتر گل محمدی مطالبی علمی آموزشی درباره ویروس کرونا، اهمیت و نحوه پیشگیری از این ویروس ارائه نمود.

در خاتمه مقرر شد کلیپ یک بسته آموزشی توسط اداره سلامت و دانشگاه علوم پزشکی در FTP  قرار گیرد و در سامانه اداره کل نیز بارگزاری شود و یک دوره ضمن خدمت 6 ساعته با عنوان بیماری‌های نو پدید و واگیر برای کلیه پرسنل فرهنگی تا سقف 60000 هزار نفر برگزار شود.

همچنین ارائه آموزش‌های فوق توسط ادارات انجمن اولیاء و مربیان و شاهد و ایثارگران به والدین و گروه‌های مخاطب خود صورت پذیرد و اداره اطلاع رسانی نیز دو پوستر در این خصوص بصورت مجازی  تهیه و در اختیار کلیه مناطق و مدارس قرار دهند.

به اشتراک بگذارید :