26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۳ ۲۳:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1099051
تشکیل‌ستاد‌‌پیشگیری‌ وکنترل «ویروس‌کرونا» درآموزش‌و‌پرورش‌ استان‌اصفهان

ستاد پیشگیری و کنترل "ویروس کرونا" در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تشکیل شده و با برگزاری جلسه با حضور مسئولین و کارشناسان، مصوباتی را به تصویب رسانید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، ستاد پیشگیری و کنترل "ویروس کرونا" با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، کارشناسان مرکز بهداشت استان و اداره کل آموزش و پرورش تشکیل گردید.

در نخستین جلسه این ستاد مقرر گردید با هدف آگاه‌سازی همکاران فرهنگی، دانش‌آموزان و اولیا برای پیشگیری از شیوع این بیماری، توصیه های پزشکی در قالب کلیپ های آموزشی، محتواها و بروشور‌های علمی توسط کارشناسان مرکز بهداشت تهیه و از طریق کانال‌های ارتباطی، در پورتال و فضای مجازی اداره کل آموزش و پرورش و نواحی و مناطق استان انتشار یابد.

همچنین مصوب شد تا کلیه اردوهای درون و برون استانی و نیز کلیه همایش‌ها و گردهمایی های جمعی در آموزش و پرورش تا اطلاع ثانوی لغو گردد.

در این جلسه مقرر شد تا توصیه های فردی و بهداشتی با تاکید بر رعایت نظافت شخصی و شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون در قالب بخشنامه‌ای به مدارس ارسال گردد.

انجام بازدیدهای مستمر توسط تیم های آموزشی و اداری جهت بررسی موارد توصیه شده با استفاده از چک لیست های تهیه شده و همچنین نظارت کامل بر بوفه مدارس و ممنوعیت سرو غذاهای گرم و بدون بسته‌بندی در آن‌ها از دیگر مصوبات این جلسه بود.

شایان ذکر است در این جلسه مصوب گردید تا آموزش‌های لازم در این خصوص در سطح مدیران، معلمان، دانش‌آموزان، والدین و متصدیان خدمات عمومی حداکثر تا دهم اسفند ماه توسط کارشناسان مربوطه انجام گیرد.

به اشتراک بگذارید :