22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1uhz5g56
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در پیام تبریک روز معلم:
معلم چشمه جوشان دانایی و نگهبان آیین مهرورزی است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در پیامی به مناسبت فرا رسیدن 12 اردیبهشت ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم، این روز را به تمام معلمان و دست اندرکاران حوزۀ تعلیم و تربیت تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، متن پیام علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

معلم چشمه جوشان دانایی است و نگهبان آیین مهرورزی، کلامش بوی استغناء دارد و نگاهش معنای عشق می دهد، جوهرافشان فهم آدمیان است و احیاگر باغ اندیشه، آموزگار ایمان است و تکثیر کننده شعور، شعر به نامش آذین گرفته و کلام به حضورش معنا شده، معیار کرامت است و سر حلقه حکمت. جویباری است که تعلیم گر اسماء، مقتدای اوست و منتخبی است که افتخارش رهروی انبیاست. بزرگداشت وی سالروز شهادت فیلسوف، مصلح و دانشمندی است که با همه فضائلش معلمی مهمترین وجوه شخصیتی اوست. تنها چنین عظمتی است که امروز می تواند نام معلم و بلندای مقدارش را نمایندگی کند. در روز و هفته ای که به نام او شکوه یافته است بر همه معلمان کشورم به ویژه معلمان شایسته ی شهرستانهای استان تهران درود می فرستم و ضمن تبریک روز معلم، مجد و عظمت آنها را از خدای بزرگ مسئلت می نمایم.

به اشتراک بگذارید :