10 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ ۰۶:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1096842
نشست صمیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بانوان اداره کل؛
بانوان بعنوان کانون محبت در تربیت نقش اصلی را دارند

نشست صمیمی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان بمناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، روز زن و مادر عصر چهارشنبه 30 بهمن ماه 98 در تالار معلم تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در این نشست گفت: ورود بانوان در شغل اجتماعی، جلوه ای تخصصی و حرفه ای به کار می دهد و به علت دقت و حساسیتی که نشان می دهند سعی بر کاستن مشکلات و افزایش کیفیت می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به تربیت بعنوان یکی از کارکردهای اصلی مدرسه ، تاکید کرد که تربیت عملی مد نظر بوده و الگوسازی مصداق در این کارکرد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه کانون توجه تربیت خانواده می باشد، مدرسه را مهم ترین محل برای این مهم برشمرد و گفت: معلم بعنوان عنصر اصلی در این سیستم می باشد چرا که طبق تحقیقات و شواهد بین المللی انسان خوب تربیت یافته می تواند در هر زمینه ای موفق بوده و کشور را خوب بسازد و خوب نگه دارد.

پاشایی گفت: کار فعالین عرصه تعلیم و تربیت حساس، پیچیده و سخت است و ما باید بدون دریافت منابع کار بزرگی انجام دهیم که نقش اصلی بر عهده بانوان است که این جز با تخصص انسانی، کار گروهی و کمک به یکدیگر ممکن نخواهد بود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان از کارکردهای دیگر مدرسه به مشارکت بعنوان پیش برنده کارها اشاره کرده و ادامه داد: استمرار نیز بعنوان کارکرد مدرسه برای به تراز آوردن جایگاه آن لازم است که راه حل آن ایجاد انگیزه، امید و اصلاحات است.

وی با بیان اینکه بیشتر مشکلات در سیستم از عدم محبت ناشی می شود، محبت را کارکرد مهم مدرسه عنوان کرده و بانوان کانون محبت معرفی کرد و گفت: این عنوان برای دستگاه تعلیم و تربیت ارجح تر و اولا تر است.

پاشایی در پایان داشتن نظم و انضباط، برنامه ریزی و قانون مند بودن را بعنوان نکات مورد توجه یادآوری کرد.

گفتنی است، در این نشست صمیمی بانوان اداره کل به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود در حوزه کاری پرداختند و در پایان با اهدا لوح سپاس توسط مدیرکل تقدیر شدند.

sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :