24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۵:۰۴:۵۶
کد مطلب:  1096605
رئیس جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی؛
دانش‌آموزان در شیوه نوین آموزشی باید روش تحقیق را بیاموزند

رئیس‌جمهور در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: سند اهداف دوره‌های تحصیلی آموزشی و پرورشی بسیار مهم و ارزشمند است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت ‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از ارائه گزارش وزیرآموزش‌وپرورش در مورد روند اجرای سند اهداف دوره‌های تحصیلی آموزشی و پرورشی و تحول بنیادین در آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: جای این سند در نظام آموزش‌وپرورش کشور خالی بود و بی‌تردید با تصویب آن، این خلأ جبران خواهد شد.

وی افزود: مهم‌ترین گام وزارت آموزش‌وپرورش بعد از تصویب این سند، طراحی متون آموزشی متناسب با آن و آموزش معلمان براساس اهداف تحصیلی تعیین ‌شده در این سند و سپس تعیین شیوه تدریس است تا به‌ این‌ترتیب اهداف مندرج در آن محقق شود.

روحانی خاطرنشان کرد: باید درنظر داشته باشیم که اهداف تحصیلی مندرج دراین سند با به‌کارگیری شیوه‌های نوین تدریسی و آموزشی موجب شکوفا شدن استعدادهای دانش‌آموزان کشور شود و از این نظر به‌کارگیری معلمان متخصص در رشته‌های گوناگون برای تدریس دروس تخصصی و مشارکت دادن دانش‌آموزان درروند یادگیری علوم بسیاری ضروری است.

رئیس‌جمهوری گفت: براساس شیوه‌های نوین آموزشی، بایستی زمینه‌های انتخاب رشته براساس علاقه و استعداد دانش‌آموزان به وجود بیاید تا دانش‌آموزان بتوانند با بینش و آگاهی رشته دانشگاهی موردعلاقه خود را انتخاب کنند.

وی سند اهداف دوره‌های تحصیلی آموزشی و پرورشی را گامی ارزشمند و مهم در مسیر نیل به سند بالادستی نظام تحول آموزشی دانست و گفت: به‌طور قطع با اجرای این سند به اهداف بزرگ نظام در تربیت و آموزش فرزندان و دانش‌آموزان این سرزمین نزدیک‌تر خواهیم شد.

روحانی تصریح کرد: در شیوه نوین آموزشی باید در نظر داشت که دانش‌آموزان هم باید علم را بیاموزند و هم شیوه تحقیق را فرابگیرند و در کنار آن آموزش‌های مهارتی را نیز بیاموزند.

رئیس‌جمهوری اظهار امیدواری کرد که آموزش‌وپرورش در کنار برداشتن این گام مهم، گام‌های بعدی را هم به‌سرعت برای عملیاتی شدن اهداف آن بردارد

به اشتراک بگذارید :