7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1096317
آمادگی آموزش‌وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز 99

مدیرکل تعاون و پشتیبانی ازآمادگی آموزش‌وپرورش برای اسکان 12 میلیون نفر روز در تعطیلات نوروز 99 و با حضور 24 هزار عوامل اجرایی در تعداد 705 پایگاه پذیرش در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، گودرز کریمی فر در مصاحبه با خبرنگار این مرکز گفت: آموزش‌وپرورش، در راستای اعتلای منزلت اجتماعی فرهنگیان و به‌منظور افزایش طیب خاطر معلمان شاغل و بازنشسته، طرح اسکان نوروزی فرهنگیان را با شعار (کیفیت مطلوب، امنیت پایدار و مسافرت ارزان) با حضور 24 هزار عوامل اجرایی در تعداد 705 پایگاه پذیرش در سراسر کشور، به‌صورت شبانه‌روز تا پایان تعطیلات نوروزی، به مسافران فرهنگی، خدمات رفاهی ارائه خواهد کرد.

وی افزود: آموزش‌وپرورش، در طرح اسکان نوروزی، آمادگی اسکان 12 میلیون نفر روز را با تجهیز 398 مرکز رفاهی(خانه معلم) با ظرفیت 16 هزار و800 تختخواب و50 پردیس دانشگاهی با دارا بودن2000 خوابگاه به انضمام300 اردوگاه مجهز در قالب3000 سوئیت و همچنین اختصاص11 هزار مدرسه تجهیز شده در قالب 105هزار کلاس درس، برای فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروزی، فراهم کرده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: سامانه رزرو اینترنتی برای کلیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته به آدرس eskan.m edu.ir از تاریخ 9 اسفندماه لغایت 23 اسفند فعال خواهد بود و بعد از تاریخ مذکور، هرگونه پذیرش مسافرین فرهنگی، صرفاً به‌صورت حضوری، میسر است. ضمن اینکه کلیه مسافرین فرهنگی به همراه اعضا خانواده در کلیه ستادهای اسکان در ایام تعطیلات نوروزی، تحت پوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرند.

کریمی فر، تصریح کرد: در اسکان نوروز 1399 توجه به موارد زیر با رویکرد برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، هماهنگی، کنترل و نظارت به‌طور جدی در سراسرکشور، پیش‌بینی و عملیاتی شده است.

1 - رعایت اصول ایمنی و بهداشتی مدارس مجری طرح اسکان.

2- توجه به بهسازی و زیباسازی پایگاه‌های پذیرش در راستای رعایت حقوق شهروندی و تکریم مهمانان نوروزی.

3- آماده‌سازی سفره 7 سین جهت جذابیت و ارتقا طیب خاطر مهمانان.

4- اطلاع‌رسانی لازم با نصب برنوشته‌های اسکان در مبادی شهرها با رویکرد هدایت مسافرین به ستادهای اسکان.

5- برپایی نمایشگاه‌های بومی و محلی در جوار پایگاه‌های اسکان به جهت آشنایی بافرهنگ و سنن محلی به‌منظور افزایش ماندگاری سفر و بهره‌مندی از دستاوردهای قومی و محلی استان‌ها.

به اشتراک بگذارید :