14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ ۱۵:۱۰:۵۹
کد مطلب:  BAXboUuS
استاندار مازندران در مراسم زنگ سپاس شهرستان میاندورود مطرح کرد:
نقش مهم معلمان در تحقق شعار سال

استاندار مازندران گفت: امروز در سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد، نقش معلمان از همه اقشار جامعه مهم تر است.

ربیع فلاح در مراسم زنگ سپاس به مناسبت گرامیداشت مقام معلم که در دبیرستان زنده یاد دباغیان میاندورود با حضور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و تنی چند از مسئولان برگزار شد، تصریح کرد: به خاطر مجاهدت های شهید مطهری برای احیای دین و تفکر اسلامی این روز عزیز به نام معلم نامگذاری شد. استاد مطهری به اندازه ای از فیوضات معنوی و علمی برخودار بود که در زمان تبعید امام راحل (ره) به عنوان رییس شورای انقلاب معرفی شد. تمام علمای بزرگ همچون مقام معظم رهبری، شهید بهشتی و آیت ا... هاشمی رفسنجانی در مکتب ایشان بودند.

وی با بیان اینکه امروز در جامعه هر چه داریم از معلمان است، افزود: معلمان به عنوان باغبان گلستان علم و دانش غنچه های این بوستان را برای شکوفا شدن در جامعه هدایت می کنند. از این رو انتظار ما از معلمان این است که دانش آموزی تربیت کنند از لحاظ پرورش اخلاقی و تعلیمات دینی رشد یافته باشد.

نماینده عالی دولت تدبیرو امید در مازندران همچنین ضمن اشاره به شعار سال 95 خاطرنشان ساخت: امروز در سال 95 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد، نقش معلمان از همه اقشار جامعه مهم تر است. باید در جهت تبیین سیاست های اقتصادی از اقتصاد مقاومتی به عنوان یک گفتمان در تمامی مسائل روز درک درستی داشته باشیم.

استاندار مازندران با اشاره به نقش آموزش و پرورش و معلمان در تحقق شعار سال یادآور شد: این ضرورت امروز بیش از هر زمان دیگری احساس می شود که نقش آموزش و پرورش در اقتصاد مقاومتی تبیین شود که چه ظرفیت هایی در این حوزه وجود دارد.

فلاح با بیان اینکه مازندران حدود 50 هزار معلم و 500 هزار دانش آموز دارد، اظهار داشت: بخش قابل توجهی از جمعیت ما معلمان هستند. از این رو این بسیار مهم است که این جامعه بزرگ به بهره وری توجه داشته و این مبحث به طور ویژه ای در آموزش و پرورش دیده شود.

یادآور می شود در پایان این مراسم زنگ سپاس توسط استاندار مازندران و مدیرکل آموزش و پرورش استان نواخته شد. همچنین از  مریم رشیدی معلم نمونه استانی و فائقه حسین زاده از معلمان نمونه شهرستان میاندورود تجلیل به عمل آمد. 

به اشتراک بگذارید :